Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    GE nepřekvapilo, Microsoft a IBM nahrávají spíše pesimistům … S&P padá k hranici 900 bodů

    GE nepřekvapilo, Microsoft a IBM nahrávají spíše pesimistům … S&P padá k hranici 900 bodů

    20.01.2003 8:48
    Autor: 

    Index S&P den poté, co netrpělivě očekávané informace o hospodářských výsledcích společností Microsoft (-7,03%) a IBM (-5,52%) zklamaly investor,y zaznamenal největší týdenní propad za více než tři měsíce (-1,4%, 901,78 bodů). Investoři tak neměli příliš důvodů k úsměvu, ten jim ještě více zamrzl v návaznosti na informace zveřejněné Michiganskou Univerzitou, podle které spotřebitelská důvěra klesla oproti očekávaným 87 na 83,7 bodů.

    Ani informace o průmyslové produkci nikterak nepřekvapila, naopak svým propadem (-0,2%) zaskočila většinu investorů. Nejočekávanější výsledky pátečního dne, kdy se na výsledkové listině objevilo jméno General Electric (-0,6%), nezpůsobily obrat celkového sentimentu. Společnost, jejíž široký záběr je pro investory v celkovém spektru velice směrodatný, oznámila pokles zisku ve čtvrtém čtvrtletí o 21 procent oproti stejnému období loňského roku, čímž naplnila očekávání analytiků.

    Negativně na trh taktéž zapůsobila informace farmaceutické společnosti Merck&Co (-0,86%) poté, co se v médiích objevila informace o vyšetřování ze strany státu New York, které se týká možného porušení některých zákonů. Podle zatím dostupných informací se vyšetřování týká podpůrných programů, které měly zvýšit tržní podíl společnosti.

    Naopak, dařilo se další farmaceutické společnosti - Bristol Myers Squibb (+2,17%), která očekává výši zisku na akcii pro letošní rok v rozmezí 1,6 až 1,65 USD. Index Dow Jones tak v průběhu pátečního obchodování ztratil 1,3 procenta a klesl na hodnotu 8586,40 bodů. Index Nasdaq propadl o 3,3 procenta na 1376,19 bodů, což byl největší pokles od 9. prosince loňského roku. Wall Street znovu otevře své brány v úterý, neboť americké trhy jsou z důvodu oslav dne M.L. Kinga v pondělí zavřené.

    Roman Koděra, Patria Direct


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data