Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna pokračuje v růstu, euro zůstává pod tlakem. Čeká se na americká data

Koruna pokračuje v růstu, euro zůstává pod tlakem. Čeká se na americká data

07.04.2006 10:08
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Úvod páteční seance přináší koruně růst. Česká měna navazuje na pozitivní vývoj ze včerejšího odpoledne. Na trhu doznívá včerejší vzkaz ECB, která s velkou pravděpodobností nebude zvyšovat sazby dříve než v červnu. Tlak na euro znamená jeho oslabování na světových trzích a také proti koruně. Přidává se i pozitiviní faktor polské politiky. Včera byl zamítnut návrh na vypsání předčasných voleb. I když se takový krok čekal, znamená uklidnění s mírným pozitivním vlivem na zlotý i region. Nyní se koruna obchoduje na 28,48 Kč/EUR, proti dolaru pak oslabuje na 23,38 Kč/USD.

Eurodolarový trh je stále ovlivněn zprávami z ECB, ranní německá obchodní bilance byla v souladu s očekáváními a bez znatelnějšího dopadu na trh. Ten se čím dál víc začíná soustředit na odpolední data z amerického trhu práce. Čeká se, že za březen v USA přibylo 190 tisíc pracovních míst. Pokud vyjde číslo lepší, asi spustí i prodeje eura, se kterými obchodníci zatím vyčkávají. V takovém případě bychom se asi dočkali před koncem týdne razantního posílení dolaru. Dopad na korunu a střední Evropu by přitom byl negativní. Naopak euro by mělo šanci smazat část ztrát, pokud americká data zklamou.

Dolar se proti euru nyní obchoduje na 1,2188 USD/EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data