Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Střední Evropa: Přehled důležitých akciových zpráv - průběžně doplňováno

10.03.2006 11:51
Autor: KBC/Patria

Richter, Egis: Výrobci léků chtějí dlouhodobou dohodu s vládou
Nový prezident Národní farmaceutické federace (MAGYOSZ) pan Bogsch včera oznámil tisku, že maďarští výrobci léků chtějí podepsat dlouhodobou smlouvu s vládou, která by měla za cíl stabilní a předpokládatelné podmínky v letech 2007-2013 a zachovala by tak konkurenci na trhu. Valné shromáždění zvolil pana Bogsche, generálního ředitele Richteru, novým prezidentem, poté co umřel pan Orban, minulý prezident MAGYOSZ a generální ředitel Egis.

Zprávu vnímáme z hlediska dnešního obchodování jako neutrální a čekáme na další vývoj. Výrobci léků by mohli dosáhnout dohody s vládou ohledně podpory financování výroby léků. Opakujeme naše doporučení Prodat pro Richter a Koupit pro Egis.

PKN Orlen: Malá šance na dohodu ohledně rafinérie Mazeikiu
Polský prezident Kaczynski v polovině března vykoná oficiální návštěvu Litvy, což by mohla být příležitost na rozhovor ohledně rafinérie Mazeikiu. Tendr, který měla vyhrát PKN Orlen, byl před několika dny litevskou vládou zrušen. Není ovšem jisté, jestli se rozhovory budou tímto tématem vůbec zabývat.

Opakujeme naše doporučení Koupit a fundamentální cenu 67,1 PLN. I nadále vidíme růstové možnosti, vzhledem restrukturalizačnímu potenciálu PKN Orlen a očekávanému zvýšení příspěvku k zisku od petrochemického segmentu, zejména v tomto roce.

Lotos: Požár způsobil škody, jejichž rozsah zatím není znám
Požár, který včera vypukl v gdaňské rafinérii patřící společnosti Lotos, byl během několika hodin zažehnán. Podle mluvčího společnosti, Marcina Zachowicze, požár nebyl nebezpečný a produkce na ostatních linkách a dodávky nebyly ohroženy. Nicméně Lotos v současnosti nemůže poskytnou bližší informace o tom, která výrobní linka byla poškozena a jaký je odhad škody. Společnost se k tomuto vyjádří, jakmile bude znát všechny škody. Zprávu vnímáme jako negativní v souladu s včerejší reakcí trhu. Vzhledem k absenci zpráv nemůžeme přesně posoudit dopad požáru na provoz společnosti.

TVN: Nový hráč na trhu s televizní reklamou
TV Trwam, politicky vlivný náboženský kabelový kanál, který provozuje otec Rydzyk, brzy začne vysílat reklamu, jak uvádí deník Gazeta Wyborcza. Domníváme se, že i přes svůj politický vliv nepředstavuje TV Trwam velkou hrozbu pro etablované hráče na trhu s televizní reklamou, jako je např. TVN, hlavně kvůli slabé sledovanosti, která dosahuje 0,36 mil., hlavně starších, diváků.

Bank Pekao/BPH: Polský antimonopolní úřad fúzi podporuje
Podle polského deníku Rzeczpospolita šéf antimonopolního úřadu Cezary Banasik uvedl, že fúze Bank BPH a Bank Pekao není pro bankovní sektor žádnou hrozbou. Navíc prohlásil, že fúze již byla schválena Evropskou komisí, což znamená že je platná. Při včerejší prezentaci, kdy uváděl dopady fúze na polský bankovní sektor, také řekl, že podle polského antimonopolního úřadu by podíl na trhu nepřesáhl 26 % kromě vzájemných fondů, kde by dosáhl 38 % (limit podle polských zákonů je 40 %). Banasik dále uvedl, že při zkoumání fúze a jejího dopadu, pouze PKO BP a Bank Handlowy naznačily že fúzi vidí hrozbu pro konkurenci, zatímco ostatním bankám fúze nevadila. I když je poslední vývoj pro Bank Pekao a Bank BPH příznivý, musí Unicredito získat souhlas komise bankovního dohledu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Charles Schwab Corp/The (12/20 Q4)
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
12:45PNC Financial Services Group Inc/The (12/20 Q4)
13:00JPMorgan Chase & Co (12/20 Q4)
14:00Citigroup Inc (12/20 Q4)
14:00Wells Fargo & Co (12/20 Q4)
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university