Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Střední Evropa: Přehled důležitých akciových zpráv - průběžně doplňováno

19.9.2006 10:33
Autor: KBC/Patria

MTEL: Regulátor snížil přístupové poplatky do širokopásmové sítě
Maďarský telekomunikační regulátor NHH snižuje jednorázové a měsíční přístupové poplatky účtované velkými operátory (MTEL, Emitel, Invitel a Monortel) poskytovatelům internetu za přístup do sítě širokopásmového internetu. Tento krok má za cíl zvýšit konkurenci a také umožnit zákazníkům využívat širokopásmového internetu bez nutnosti vlastnit pevnou linku. Na základě nové referenční nabídky schválené NHH se podařilo tomuto úřadu eliminovat nebo výrazně snížit počet jednorázových poplatků týkajících se poskytování ADSL internetu.

Náš názor: I když by zpráva mohla mít mírně negativní dopad na MTEL, neočekáváme výrazný vliv na jeho finance, protože tento krok již trh očekával a my jsme již zahrnuli 30-35% snížení v sazbách DSL (maloobchod a velkoobchod) do našich čísel za rok 2006. Navíc NHH bralo v úvahu i nákladový model operátorů při stanovování snížených sazeb.

Agora: Chystá Axel Springer nový projekt?
Poslední vydání měsíčníku Press zmiňuje, že vydavatelství Axel Springer Polska pracuje na novém velkém vydavatelském projektu, který by měl být uveden na trh příští rok. Zatím nebyly zveřejněny žádné další informace.

Náš názor: Po úspěšném začátku vydávání deníku, týdeníku a bulváru, chybí v portfoliu ASP pouze noviny zdarma a možná měsíčník. Podíl novin zdarma v Polsku výrazně za poslední rok vzrostl a v současnosti je 26 % veškerého tisku poskytováno zdarma. Nicméně tyto noviny se podílejí na inzertních výdajích stále malou měrou, pod 5 %, když jejich vydavatelé ještě nezačali se zpeněžením jejich dosahu. Tato zpráva by byla pro Agoru negativní, protože právě ona vydává největší noviny zdarma „Metro“ (nemá spojitost se švédským deníkem Metro). Na druhou stranu by každý úbytek tržeb byl pouze malý, protože tržby Metra tvořily pouze 4 % novinových inzerátů a 2 % z celkových tržeb v první polovině tohoto roku. Opakujeme naše doporučení Držet pro Agoru.

GTC dokončila akvizici rezidenčního a golfového resortu v Chorvatsku
Společnost GTC oznámila dokončení akvizice luxusního rezidenčního projektu a pětihvězdičkového hotelu společně s 18jamkovým golfovým hřištěm na chorvatském pobřeží. GTC Croatia (97 % vlastní GTC) má 75% podíl v tomto rezidenčním projektu s 5% poplatkem za správu developerských nákladů (mimo pozemky) a 85% podíl v hotelovém projektu. GTC předpokládá, že tržby dosáhnou 100 mil. EUR (bez hotelu) a projekt by měl být dokončen v roce 2009.

Náš názor: Vstup GTC na chorvatský trh a zejména do této oblasti pohostinství vnímáme pozitivně, vzhledem k nedostatku kvalitního ubytování a zařízení v těchto místech. Očekávané tržby 100 mil. EUR překonávají naše očekávání o 30 mil. USD (0,5 PLN na akcii).

Kety: Obě strany popírají jednání o převzetí
Kety: Obě strany popírají jednání o převzetí
Generální ředitel společnosti Kety Dariusz Manko pro deník Rzeczpospolita prohlásil, že byl překvapen včerejším článkem v Parkietu, který naznačoval, že by Kety mohla jednat o převzetí ruskou společností RusAl. Podle Manka se žádná jednání nekonají a Rusové ani neučinili žádnou nabídku. Zástupci RusAl pro agenturu Interfax uvedli, že jejich společnost nikdy o Kety neprojevila zájem.

Náš názor: Po včerejším růstu akcií bychom mohli očekávat negativní reakci trhu. Tato zpráva pouze potvrzuje náš názor, že článek v Parkietu byl pouhou spekulací a převzetí Kety ruskou společností se pravděpodobně neuskuteční, určitě ne v nejbližší době. Také se domníváme, že RusAl by asi nebyl ochoten zaplatit jakoukoliv prémii k současnému ocenění Kety.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data