Hledat v komentářích

Investiční doporučení

Výsledky společností - ČR

Výsledky společností - Svět

IPO, M&A

Týdenní přehledy

 

Horké zprávy 

 22.09.2023
18:18Izrael je na prahu uzavření mírové dohody se Saúdskou A...
16:12Rusko se chystá na příští rok zvýšit rozpočtové výdaje o 25,8 procenta na 36,6 bilionu rublů (8,7 bilionu Kč). Dnes to podle agentury Reuters uvedl ruský premiér Michail Mišustin. Moskva potřebuje peníze na válku na Ukrajině a na organizaci prezidentských voleb, které chystá na březen (ČTK)
14:50

Průzkum Reuters

...  
14:44Ukrajina a Spojené státy se dohodly, že budou společně vyrábět zbraně, oznámil v noci na dnešek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který mezitím ukončil svou návštěvu USA. Ukrajině to podle něj přinese mimo jiné možnost vyrábět systémy protivzdušné obrany, které potřebuje k odvracení ruských vzdušných úderů, jež způsobily v zemi rozsáhlé škody a zabily mnoho lidí (ČTK)
14:30

Americká ministryně financí Yellenová, bývalá šéfka Fedu, oznamuje založení společných pracovních skupin USA a Činy pro oblast hospodářské konkurence a financí

14:28

Rusko plánuje d

...  
14:01Evropská unie poskytla Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur (36,7 miliardy Kč) z programu dlouhodobé finanční podpory země, která se brání ruské agresi. Na poledním briefingu to dnes oznámila mluvčí Evropská komise (EK). Komise uvolnila už celkem osmou platbu z balíku 18 miliard eur určeného pro letošní rok na základě hodnocení pokroku reforem na Ukrajině, které směřují k větší transparentnosti využití peněz (ČTK)
12:07Evropská komise (EK) vyměřila americkému výrobci čipů Intel pokutu 376,36 milionu eur (9,2 miliardy Kč).Jde o nově vyměřenou pokutu, protože tu původní, z roku 2009 a v rekordní výši 1,06 miliardy eur, loni částečně anuloval Tribunál Soudního dvora Evropské unie. Pokuta je za zneužívání dominantního postavení na trhu počítačových čipů. Komise v původním nálezu dospěla k závěru, že Intel se snažil zbavit konkurenční firmy Advanced Micro Devices (AMD) tím, že výrobcům počítačů dával slevy, aby preferovali jeho čipy (ČTK)
11:39Německé zásobníky zemního plynu jsou už teď naplněny takřka z 95 procent, což je zákonem stanovený cíl pro 1. listopad. Vyplývá to z přehledu zveřejněným Spolkovou agenturou pro sítě, která má úlohu síťového regulátora. Německu se tak i bez ruských dodávek této suroviny daří ukládat plyn pro nadcházející zimu výrazně rychleji, než jak vyžaduje zákon o energetické bezpečnosti (ČTK)
11:23

Prezidenti Číny a Sýrie podepsali spolupráci "v mnoha oblastech ekonomiky". Čína podporuje Sýrii ve "zlepšení vztahů s arabskými národy"

(Reuters)
10:54Úplný odchod od fosilních paliv je nerealistický, řekl zvláštní čínský vyslanec pro klimatické otázky Sie Čen-chua. Dodal, že tato paliva, která přispívají k oteplování klimatu, musejí i nadále hrát důležitou roli při zabezpečování globálních energetických potřeb. Informovala o tom dnes agentura Reuters (ČTK)
10:30Nová pravidla pro ukládání elektřiny, pro řízení odběru a dodávek nebo pro sdružování malých výrobců z obnovitelných zdrojů přináší novela energetického zákona, kterou tento týden předložilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Návrh je nyní ve vládním připomínkovém řízení (ČTK)
10:18Polské Generální ředitelství pro ochranu životního prostředí (GDOS) vydalo povolení k výstavbě první jaderné elektrárny v zemi. Agentuře PAP to dnes řekla ministryně životního prostředí Anna Moskwová. První jadernou elektrárnu Polsko chystá na pobřeží Baltského moře, se zahájením výstavby počítá v roce 2026 a s dokončením do roku 2033 (ČTK)
9:33Britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) signalizoval že schválí upravený plán softwarové společnosti Microsoft na převzetí videoherní firmy Activision Blizzard. Uvedl to dnes v tiskové zprávě. Úřad v dubnu akvizici v hodnotě 69 miliard dolarů (zhruba 1,6 bilionu Kč) zablokoval kvůli obavám z negativních dopadů na hospodářskou soutěž v oblasti cloudových herních služeb (ČTK)
8:50

Výnosy amerických desetiletých dluhopisů dnes poprvé od roku 2007 dosáhly úrovně 4,5 %

(Bloomberg)
8:40

Japonsko - Spotřebitelské jádrové ceny vzrostly za srpen meziročně o 3,1 %

(ČTK)
8:22Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu rublu vůči dolaru. Oznámila to dnes ruská vláda. Opatření potrvá do konce příštího roku. Státní rozpočet by mohl z dodatečné daně na vývoz hnojiv, některých kovů a dalších komodit získat ročně navíc 600 miliard rublů (ČTK)
8:11Australské odbory odvolávají stávku zaměstnanců ve dvou závodech společnosti Chevron na zkapalněný zemní plyn (LNG). Odborová organizace Offshore Alliance přijala návrhy zprostředkovatele na ukončení dlouhotrvajících sporů o mzdové a pracovní podmínky. Rozepře otřásala světovými trhy s plynem v obavách, že stávky naruší produkci závodů Gorgon a Wheatstone LNG společnosti Chevron, které produkují přibližně sedm procent světových dodávek LNG (ČTK)
8:00

Japonská centrální banka se dnes rozhodla pokračovat ve své mimořádně uvolněné měnové politice. Ve své tiskové zprávě uvedla, že domácí i světová ekonomika čelí "mimořádně vysokým" nejistotám. Banka se rozhodla ponechat krátkodobé úrokové sazby beze změny na minus 0,1 procenta. Nadále rovněž hodlá udržovat výnos desetiletých státních dluhopisů v blízkosti nuly

(ČTK)
 21.09.2023
16:22Ukrajina nebude trvat na své stížnosti proti Slovensku u Světové obchodní organizace (WTO) kvůli zákazu dovozu ukrajinského obilí na Slovensko. S odvoláním na vyjádření slovenského ministerstva zemědělství o tom dnes informovala slovenská média. Bratislava a Kyjev se dohodly na systému obchodování s obilím, do jeho spuštění bude Slovensko nadále uplatňovat zákaz dovozu čtyř zemědělských komodit z Ukrajiny. Zatím ale není jasné, kdy by systém mohl být spuštěn (ČTK)

Přehled zpráv

select
Víkendář: Pro X musí Musk najít jiné zdroje příjmů, Tesla bude investovat po celém světě
24.09.2023 8:15
Na trhu autonomních taxíků bude platit, že vítěz bere vše a tím vítěze...
Víkendář: Dvě třetiny hodnoty Tesly z autonomního řízení?
23.09.2023 8:00
Cathie Wood z ARK Invest hovořila na CNBC o cenovém cíli pro akcie spo...
Monetární politika v následujících letech - mezi mírně pod a mírně nad je velký rozdíl
22.09.2023 17:24
Ekonomové Bank of America i Goldman Sachs přišli s predikcemi dalšího ...
Wall Street roste a zelenat se před víkendem začíná i Evropa
22.09.2023 17:01
Tlak generovaný především výhledem delšího období vysokých sazeb před...
J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Shrnutí výsledků fondu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s. ve 2Q 2023
22.09.2023 17:00
J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s. IČO: 08800693 Společnost J&T...
Průzkum Reuters: V září ČNB sazbami nehne, ale do konce roku hlavní na 6,50 %
22.09.2023 15:04
Česká národní banka na nejbližším měnovém jednání 27. září nepohne úro...
Ceny domů a bytů v Německu se ve čtvrtletí snížily nejvíce od roku 2000
22.09.2023 14:50
Ceny rezidenčních nemovitostí v Německu se ve druhém čtvrtletí snížily...
Než otevře Wall Street: Activision Blizzard, Palantir, Vertex Pharma
22.09.2023 13:10
Akciové indexy v USA včera uzavřely obchodní seanci v záporu. Technolo...
Perly týdne: Která aktiva jsou nastavena na tvrdé, měkké a na žádné přistání?
22.09.2023 12:49
Goldman Sachs predikuje růst akcií v USA, Evropě i Asii, k tomu oslabu...
Nová pokuta přes 9 miliard korun pro Intel. Evropská komise musela ustoupit verdiktu Soudního dvora
22.09.2023 12:38
Evropská komise (EK) vyměřila americkému výrobci čipů Intel pokutu 376...


Nejčtenější zprávy týdne

Jsme také na sociálních sítích

Facebook Twitter RSS Youtube RSS

Analýza dne

S&P 500 na konci roku i nad 5 tisíci body? Býčích předpovědí přibývá. Přinášíme přehled
13.09.2023 13:23
Ed Yardeni, BMO Capital, HSBC nebo Oppenheimer. Býčích předp...více

    Právě diskutujete

    Nejčtenější zprávy dne

    Nejdiskutovanější zprávy týdne