Aktualizováno Index spotřebitelské důvěry sestavovaný Michiganskou universitou v červenci, dle předběžných údajů, klesá na úroveň 93,3 b. z červnových 96,1 bodu. Výsledek je horší než očekávání trhu nastavená na 96bodovou hodnotu. Ke zhoršení došlo jak u hodnocení současných podmínek, tak budoucích očekávání. Inflační expektace se mírně zvýšila.

Subindex hodnocení současných podmínek se m/m snížil o 2,9 bodu na 106 b. Krize v Řecku a propad na čínském akciovém trhu přispěly k mírnému zhoršení aktuálního spotřebitelského apetitu a omezení nákupních plán u zboží dlouhodobé spotřeby. Ke zhoršení došlo také na úrovni budoucích očekávání (příslušný index m/m -2,5 b.). Pokles obou dílčích indexů pak jde kompletně na vrub domácnostem s příjmem nižším než 75 tis. USD.
Americké domácnosti však zůstávají optimistické ohledně vývoje svého disponibilního příjmu, procento rodin, které odpověděly, že se jejich finance vylepšily, vzrostlo na 46 % z červnových 44 %. Domácnosti současně nepředpokládají, že současná nízká úroveň nezaměstnanosti bude dále (výrazně) klesat. Co se týče ochoty koupit/prodat dům, tak v červenci nedošlo k žádným výrazným změnám a příslušný index setrvává na vysoké červnové úrovni.
Inflační očekávání zůstávají stabilně ukotvena na nízkých hodnotách, v ročním horizontu očekávají respondenti průzkumu 2,8% inflaci (+0,1 p.b. m/m), v dlouhodobém výhledu (5-10 roků) se anticipovaná inflace nepatrně zvýšila (také o 0,1 p.b.) na 2,7 %. Vyhlídky ohledně výkonu americké ekonomiky v krátkodobém horizontu (12M) se lehce zhoršily (viz řecká krize a čínský akciový výplach), avšak v dlouhodobé perspektivě (5 roků) zůstávají v červnu stabilní.
Údaje o spotřebitelské důvěře jsou sice horší, než se čekalo, ale hlavní index se stále nachází na historicky vysoké úrovni (už 8 měsíců na 90b. – nejdelší série od r. 2004).