Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obchodování s akciemi nové NWR začíná v Londýně i v Praze dnes (+ další postup směny akcií)

Obchodování s akciemi nové NWR začíná v Londýně i v Praze dnes (+ další postup směny akcií)

05.05.2011 21:50, aktualizováno: 6.5. 9:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

97 procent akcionářů stávající nizozemské společnosti NWR N.V. vyslovilo právní souhlas s výměnou akcií "staré" NWR za akcie nově vznikající NWR Plc. Vysoce tak byla naplněna podmínka pro provedení směny (min. 75 %) a výměna akcií tedy bude realizována, uvedla včera pozdě večer těžební společnost v oficiálním prohlášení.

Do 16:00 CET (včerejšího dne) obdržela NWR souhlas s výměnou 256 780 388 akcií, což odpovídá zhruba 97 procentům vydaných akcií "staré" NWR. "S potěšením oznamujeme extrémně úspěšnou nabídku výměny akcií s akceptací ze strany akcionářů, která vysoko překonala stanovenou úroveň," uvedl generální ředitel NWR Mike Salamon. Dodal, že to znamená pokračování reinkorporace společnosti do Velké Británie podle plánu, což společnosti dláždí cestu k možnému přijetí do některého z britských indexu FTSE.

Nabídka výměny „starých“ akcí NWR za „nové“ podle NWR zůstává nadále otevřena do dalšího oznámení a NWR také uvedla, že rozhodnutí o případném uzavření nabídky bude oznámeno nejméně 14 dní předem. "Akcionářům, kteří ještě nepřistoupili na směnu akcií, tak doporučujeme učinit bez zbytečného odkladu," uvedla NWR.

„Nové“ akcie NWR podle nově zveřejněného plánu začnou obchodovat v pátek 6. května v 8:00 hodin (9:00 CET) na burze v Londýně, "dne 6. května či kolem něj" na burze v Praze, zatímco ve Varšavě společnost očekávání přijetí k obchodování až v pondělí 9. května.

Samotná burza cenných papírů v Praze včera v oficiálním prohlášení informovala, že předpokládá počátek obchodování s novou emisí NWR (ISIN GB00B42CTW68) v pátek 6. května 2011 těsně po 9:00 hod., tj. bezprostředně poté, co ze strany společnosti Computershare obdrží doklad potvrzující vydání akcií. "O přesných časech budeme informovat prostřednictvím obchodního systému," uvedla BCPP.

"Burza obdržela od společnosti Computershare potvrzení o vydání emise NWR. Harmonogram burzovního dne je následující 9:20-9:25 Aukční režim, SPAD uzavřená fáze, 9:25-16:20 Kontinuální režim, SPAD otevřená fáze, 16:20-16:27 Závěrečná aukce," uvedla BCPP dnes krátce po otevření trhu.

Dalším krokem NWR bude žádost společnosti o definitivní stažení „starých“ akcií na všech trzích, kde se obchodují. V Londýně je pro stažení z obchodování stanovena lhůta dvaceti obchodní dní, proto NWR očekává, že by k delistování titulu mělo dojít dne 3. června 2011. NWR přitom varuje, že stažení z londýnského trhu pravděpodobně značně sníží likviditu a obchodovatelnost „starých“ akcií NWR.

Jaký bude další postup na pražské burze? Vedení NWR rozhodlo o ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR na hlavním trhu pražské burzy cenných papírů, které bylo avizováno 8. dubna jako součást procesu výměny akcií „staré“ NWR za akcie „nové“ NWR. NWR požádá BCPP o delistování akcií „staré“ NWR ze SPADu, kde se již titul neobchoduje od Velikonoc, vzápětí po tomto oznámení a očekává, že ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR na hlavním trhu pražské burzy vejde v platnost ke dni 3. červnu tohoto roku. Před samotným podáním žádosti o delistování stávající NWR vyrozumí Českou národní banku a BCPP o rozhodnutí k takovému kroku a to rovněž zveřejní na internetových stránkách skupiny NWR společně s informací o očekávaném datu ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR.

NWR bude dále usilovat také o stažení „starých“ akcií NWR z akciového trhu ve Varšavě, a to v nejkratším možném termínu. Po delistování akcií „staré“ NWR na pražské (a také londýnské a varšavské) burze může vedení „staré“ NWR rozhodnout o převedení těchto akcií do privátní neveřejné společnosti a konverzi akcií na volně nepřevoditelné.

Nové NWR říká, že jelikož souhlas s výměnou akcií dalo více než 95 procent držitelů „starých“ akcií NWR, společnost plánuje zahájit kroky podle holandského práva, které by vedly k povinnému převzetí všech existující akcií NWR N.V.

(Zdroj: NWR)


Váš názor
  • A bude opět "veselo"
    06.05.2011 9:12

    Drobní akcionáři plačte .
    /eye/
Aktuální komentáře
15.04.2024
22:02Wall Street zahájila týden obdobně jako zakončila ten minulý  
17:10Funguje to, ale s použitelností je to horší…
17:05Investoři se začínají víc bát Fedu než Íránu  
16:20Strážce internetového bezpečí Avast dostal pokutu za neoprávněné předávání osobních údajů
15:40Týdenní výhled: Boje na Blízkém východě zatím dál neeskalují, čínská data naznačí, jak je to s plněním plánu  
15:03Sreality.cz: V Praze se nejrychleji vrátí investice do malých bytů
13:52Přesvědčivé výsledky Goldman Sachs (+4 %) posílají akcie vzhůru
12:49Než otevře Wall Street: Astera Labs, Reddit, Salesforce  
12:05Začátek týdne na trzích vylepšuje pokles strachu z války  
11:57Průmyslová výroba v EU se v únoru zvýšila o 0,7 procenta, meziročně však klesla
11:12I po 30% rally jsou evropské automobilky stále levnější, než kdy dřív
11:09ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
9:11Dlouhodobý investiční produkt (DIP): Čím je zajímavý a jak si jej snadno otevřít v Patria Finance?
9:09Rozbřesk: Trhy přestávají věřit poklesu sazeb v USA, jaká jsou rizika? Íránský raketový útok na Izrael bez dopadu na eurodolar
8:49Útok Íránu na Izrael přispívá k růstu cen některých komodit, celkově ale trhy nechává až překvapivě v klidu  
7:03Výsledková sezóna v USA začala. Toto je výběr taktických akcií podle Goldman Sachs  
14.04.2024
15:43Alphabet míří na kapitalizaci 2 bilionů dolarů, zatímco investoři oceňují pokrok na umělé inteligenci
9:58Víkendář: Neobchodovat na základě emocí a toho, co se zrovna děje na trhu
13.04.2024
16:30CNBC: Čína zůstává pro americké výrobce čipů důležitá
5:36Víkendář: Swedroe o investičních strategiích, zlatu a Buffettově úspěšnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m