Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jenom pro bohaté, nebo pro každého, hádá se sněmovna o nový důchodový pilíř

Jenom pro bohaté, nebo pro každého, hádá se sněmovna o nový důchodový pilíř

13.07.2011 13:21
Autor: mediafax

Zákon o důchodovém spoření, který má od roku 2013 umožnit vyvádět část peněz ze státního průběžného systému do penzijních fondů, zaměstnává od středečního rána Poslaneckou sněmovnu. Podle zákonodárců ČSSD bude nový systém výhodný jen pro 10 procent nejbohatších, koalice to odmítá.

"Tento zákon poprvé umožní na bázi dobrovolnosti diverzifikovat rizika budoucího penzijního zapečení mezi státní pilíř a pilíř, na kterém má podíl soukromý sektor," představil normu ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a dodal: "Rozhodnutí je ryze dobrovolné, ale nevratné."

Vstup do druhého, soukromého důchodového pilíře bude na začátku možný pro všechny lidi starší 18 let, kteří ještě nepobírají důchod. Po tomto datu bude systém otevřený už jen pro občany do 35 let.

Pojištěnci budou moci přesměrovat do druhého pilíře tři procentní body ze svých současných odvodů na sociální pojištění. Podmínkou je, aby si další dva procentní body přidali z vlastních peněz. V praxi se tak zaměstnancům zvýší odvody na sociální pojištění na minimálně 8,5 procenta, přičemž do stávajícího průběžného systému půjde méně než polovina z této částky. Zbytek skončí v soukromých fondech.

"Každý rok, když to klapne, dáme soukromým investičním fondům 20 miliard korun, ze kterých nebudou muset 30 let vyplatit ani korunu," zlobil se poslanec ČSSD David Rath a připojil: "Takovýto podvod jsem tady ještě nezažil. Proti tomu vypadá kupónová privatizace jako dětské cvičení na spartakiádě."

Předseda sociálních demokratů byl ve své kritice konkrétnější. "Systém je výhodný pro všechny, kdo vydělávají alespoň 40 tisíc korun hrubého měsíčně. Pro nikoho jiného to nebude výhodně," uvedl Bohuslav Sobotka. "Z výpočtu jednoznačně vyplývá, že dalším lidem se to nevyplatí - kvůli reálnému výnosu penzijních fondů na úrovni jednoho procenta, poplatkům fondů a poklesem stávajícího důchodu," pokračoval předseda ČSSD.

Sobotka tvrdí, že změna, která je výhodná jen pro 10 až 12 procent nejbohatších obyvatel, zaplatí všichni, a to zvýšením nižší sazby DPH na 17,5 procenta od roku 2013. "Tyto prostředky budou určené na zalátání díry, která vznikne tím, aby si nejbohatší mohli přilepšit," okomentoval šéf ČSSD předpokládaný výpadek ve výši 20 miliard korun ročně, která v důsledku nového pilíře vznikne v současném státním průběžném systému.

"Ve vystoupení Bohuslava Sobotky jsme si vyslechli tak osmkrát lež, že reforma bude výhodná jen pro lidi s příjmem od 40 tisíc korun měsíčně. To není pravda, jak si může každý ověřit kalkulačkou na webu ministerstva práce a sociálních věcí," zkoušel odvrátit kritiku ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Podle něj bude nový systém výhodný pro lidi s měsíčním platem už od 20 tisíc korun měsíčně.

Sobotka pak Drábkovi vytknul, že kalkulačka jeho ministerstva počítá s minimálním ročním výnosem fondů 1,5 procenta. "Proč tam nemáte jedno procenta, proč tam nemá půl procenta? Stávající penzijní fondy měly za uplynulých deset let výkon 0,3 procenta ročně," horoval šéf ČSSD. Propočty jeho strany počítají podle Sobotky s ročním výnosem ve výši jednoho procenta ročně.

"I opozice a KSČM přejí rozvoj fondům a jejich klientům. Hlavním problémem této debaty je, že fondy chtějí získat peníze ze státního pilíře, který tímto bude oslaben. Když tam budou lidé přispívat pouze navíc, je to v pořádku," připojil svůj názor Jiří Dolejš (KSČM).

"V mnoha ohledech nejsem diskusí překvapený. Na jedné straně čísla a fakta, na druhé straně ideologie," vstoupil do debaty premiér Petr Nečas (ODS) a dodal: "Naši kolegové z ČSSD jsou a priori posunutí mimo realitu. Za současné problémy můžou nezodpovědné vlády, které nerespektovaly demografický vývoj."

Nečas připomněl příklady Španělska, Portugalska, Řecka a Itálie jako zemí, které mají problém se svým státem organizovaným důchodovým systémem, který je dnes v krizi. "Tato vláda nechce být ani nezodpovědná, ani zbabělá," uvedl premiér a připojil: "Označit státní systém za bezpečný může dnes označit jen nebetyčný naivka. I státní systém má svá rizika, státní penze jsou krácené, nejsou valorizovány. Kdo tvrdí v dnešní realitě něco jiného, strká hlavu do písku, nebo je zbabělec."

Sobotka předtím zmínil naopak Maďarsko, Polsko a Slovensko, tedy země, které už možnost vyvádění peněz ze státního systému v minulosti už zavedli a teď ho buď zrušili, nebo o tom vedou vážnou debatu. "Ani jednu jedinou sekundu jsme neuvažovali o tom, aby se vyvádělo sedm, osm nebo devět procent. To není v realitě veřejných financí," odmítl nabízený příklad Nečas.

"Fakta, čísla, realita jednoznačně říkají, že musíme provést důchodovou reformu. Není možné udělat jen změnu stávajícího důchodového systému. A umožnit občanům, aby se svobodně rozhodli," řekl premiér a předseda ODS, aby své vystoupení uzavřel: "Lidé starší 40 let, kteří si nebudou spořit na stáří, se vystavují v důchodovém věku riziku chudoby."

Zákon o důchodovém spoření počítá s tím, že si budou moci vybrat u penzijních společností se čtyřmi typy investičních strategií, které se budou lišit mírou rizikovosti a souvisejícími poplatky.

"Protože ve veřejné diskusi velmi silně rezonovalo něco, co by připomínalo státní garance, tak bude povinně registrován fond státních dluhopisů," zmínil při představení normy ministr Kalousek a dodal: "V něm se bude moci investor rozhodnout, že bude investovat jen do státních dluhopisů nebo do dluhopisů zemí, které mají stejný nebo vyšší rating než Česká republika." Poplatky se budou pohybovat od 0,3 do 0,6 procenta.

Starobní důchod z druhého pilíře bude vyplácený ve třech podobách, které se budou lišit vztahem účastníka systému ke smrti. Na výběr bude důchod na 20 let, důchod do konce života nebo výplata peněz ještě tři roky po smrti.


Váš názor
 •  
  14.07.2011 20:52

  Teda Kalko! Co to tady čtu? To je hotovej román.....že by "Jak se kalila ocel II" ? Lidičky nevím o čem se zde hádáte, rubikon překročen. Do dvou let začnou padat ekonomiky, do tří let nový Lenin (stále žije!), do pěti let vystřelí křižník "Poťomkin" (přezdívka EU) a do tří týdnů od výstřelu sedíme všichni v kriminálu, tak opravdu nevím, co tady řešíte!!!
  DeGuise
 • V paví telce
  14.07.2011 20:20

  zrovna probírají, že 46% Amíků si nebude moct teď(!) dovolit jít do důchodu před svým 69. rokem. Ve fondech přišli o své úspory na důchod a jejich domy mají daleko nižší hodnotu, než s jakou počítali před recesí... Až se tu 69 doslechnou naši mocipáni...
  Kalka.
 • Kalka proletářka
  14.07.2011 19:17

  Tak někdy mám pocit,vzhledem k Tvé nepopiratelné inteligenci,že jsi typická ukázka faktu,jak se může IQ míjet s obyčejnou moudrostí.Víš dobře,že by zde byl stejný bordel i za vlády levice.Viz. http://www.youtube.com/watch?v=mF_iA9r3dXw&playnext=1&list=PL75B8DF33C1D99C24,přinejmenším tušíš,že za levice se musí z principu přerozdělování v korupčních zemí,děkujeme komunisti za Váš odkaz,krást více.Pleteš uzavřené fondy s otevřenými.Na konkrétní seriozní debatu o faktech kloidně hodíš slinžt typu "Tvoji modří ptáci spolu s knížecími pohůnky se postarali, aby jim tu vyrostli poslušné vymyté mozky, které budou s radostí papouškovat, co jim budou předříkávat" jen,aby jsi Kerise ještě více vytočila.Ta věta je typická ukázka úrovně konverzace,kam jsi schopna klesnout.Za to,že je člověk schopen uživit rodinu sám,platit odboráře a ostatní zloděje,přiživující se na lidské práci,mu povýšeně plivneš do ksichtu.Užij si ten pocit povýšenosti.Boží mlýny.
  Velkamedvědice
  • Re: Kalka proletářka
   14.07.2011 19:33

   Tak ty taky neumíš číst? Psala jsem přece o vymývačích mozků z obou stran. A včera o tom, že nerozděluju lidi na levici a pravici, ale na grázly a ty, kteří nechtějí hrabat jenom pod sebe. A v tom psaní, na které reaguješ, je to přece jasně o grázlech, kteří se dostali k moci před šedesáti lety, a taky se skrývali za ideologická hesla. O tvém povýšeném (častém) vyhrožování ani nemluvě. Ale víš, co je psáno: s čím kdo zachází, tím taky schází. Bylo by mi líto, kdybys sešel (do mlýna ;-) - s kým bych si tu tady tak pěkně popsala?
   Kalka.
   •  
    14.07.2011 19:39

    o)Ty moje kudlanko nábožná.
    Velkamedvědice
 • pro Kalku:
  14.07.2011 15:04

  Ja nevim kazdy obvinuje Kozeneho, ze obral lidi o penize, ale vydelek za 1 000Kc dostat 10 000Kc, to je 1 000% zisk, mi neprijde uplne marne, na to jake byly predtim cenove relace.
  Mecin
  • Mecin
   14.07.2011 15:31

   Tak vidíš, i starší ročníky trpí tím, že nejsou schopny porozumět psanému textu. Těch tisíc kaček byl přece manipulační poplatek (něco jako vstupenka na trh ;-), ne podíl na státním majetku, na jehož vytváření se i tví rodiče podíleli tím, že jestli jim nebyla zabrána nějaká firma, tak aspoň velmi ztratili za měnové reformy a pak platili velké odvody do státní pokladny. A měli jen velmi nízké platy v porovnání s platy za stejnou práci na západě. No tak to by na KP 'vydělali' všichni, komu z toho zůstalo víc než ten tisíc. A zřejmě to řada jednodušších lidí i tak chápala, že si to nechali klidně líbit. Právě na takovéhle jednodušší mířila i dnes míří modrá propaganda... ;-)
   Kalka.
   • Re: Mecin
    14.07.2011 17:28

    ...schopnost porozumět psanému textu taky odvisí od samotného textu-některému nejde porozumět, protože jeho autor jej záměrně nebo neúmyslně činí nesrozumitelným-každému je přece jedno, jestli je 1000,-kč manipulační poplatek nebo nějaký podíl- získám víc než 1OOO, -vydělám, méně než 1OOO,--prodělám. panebože, ta mi dnes dává, už nebudu požívat. typická socanka.
    keris
    •  
     14.07.2011 17:38

     ...já ty její zmatečné kecy dám doktorovi - jenom nevím, jestli advokátovi nebo psychiatrovi.
     keris
     • Keris
      14.07.2011 17:43

      :-))) Takový starý a neschopen porozumět psanému textu - no jsi pěkný příklad. Ptáci z tebe mají určitě radost. ;-)
      Kalka.
      • Re: Keris
       14.07.2011 18:12

       no, a to jsem fakt o sobě měl docela dobré mínění. prosím tě, zkus mi srozumitelněji podat to, čím jsi odpověděla mecinovi v 15.31, co to je podíl na státním majetku, jaké byly odvody do "státní pokladny" a co to jsou "nízké platy" v porovnání se západem - resp. co to bylo. anebo raději ne:zbytečná polemika - hážeš tady ekonomickými kategoriemi aniž bys znala či chápala jejich podstatu a souvislosti. tvoje poznámky o nedovzdělanosti jsou docela případné, pokud je vztáhneš sama na sebe.
       keris
       • Ale Kerisi,
        14.07.2011 19:02

        nepředváděj se tolik! My pro tebe máme pochopení - prostě za své 'vzdělání' nemůžeš. Tvoji modří ptáci spolu s knížecími pohůnky se postarali, aby jim tu vyrostli poslušné vymyté mozky, které budou s radostí papouškovat, co jim budou předříkávat. Ale samozřejmě je to stejné jako před šedesáti lety. Prostě se mladým trochu zalichotí, jak jsou solí země, jak budují novou společnost atd, atd. Obávám se, že se ještě jednoho takovéhoto zvratu dožiju ;-)
        Kalka.
        • Re: Ale Kerisi,
         14.07.2011 22:10

         kdo to je My? za koho mluvíš? jinak co se týče propagandy, vzdělanostní struktura voličů modrých ptáků - jak originálně nazýváš ods a rudooranžových socanů je obecně známa. zcela jistě má propaganda těch, které jsi u voleb preferovala, snadnější pozici. už jsem se setkal s lidmi tvého typu - bohužel jsem se s nimi musel v minulém režimu potkávat a vím, jak je jejich zaslepeně účelová demagogie nebezpečná, zničující pro toho, na koho se zaměří. při své nedovzdělanosti - ale to je každý, jen si to musí umět přiznat, nikdo přece nemůže dosáhnout stropu poznání, protože ani žádný není, že, bych mohl velmi podrobně toto téma rozvádět , ale: už ani slovo.
         keris
         • Re: Ale Kerisi,
          15.07.2011 7:00

          To jsi mě pobavil. Tak v minulém režimu jsem skoro deset let dělala noční hlídačku (a při tom samozřejmě soukromně dál studovala), když tys, jak píšeš, ve stejné době líbal lemroucha tehdejším mocipánům. ;-))
          Kalka.
          •  
           15.07.2011 7:07

           Oprávka - ač soukromnice, studovala jsem jenom soukromě.
           Kalka.
 • Keris
  13.07.2011 22:21

  Přesně.Řeči co kdy kde bylo rozkradeno se můžou vést v hospodě,stav státní kasy neudrží.Průběžný systém je nesmysl,vlády ho zneužijí na zalepení čehokoliv,ale hlavně populace díky lepšímu vzduchu a medicíně se dožívá stále více let,nemá je kdo živit.Pokud někdo považuje za nutné řešit 3%!!!,už to je na zamyšlení ,nejdeli o ideologický blok.Neděláme tady nic jiného,než že si tvořéme soukromé fondy.Slovo fondy levičáky uráží.Začátkem minulého desetiletí jsem vlastnil dvě desítky fondů,nikdo mně nikdy neokradl a ni žádný fond nezkrachoval.Vracet se k problematice devadesátých let je ztráta času.Mluvíme tedy o faktu diversifikovat,či ne??Je na každém,pokud zvolí jaký fond.Obracet se na výsledky minulé,je Sobotkova kryplogie,fondy nesměli ze zákona do mínusu,proto nemohli mít větší zisky dané agresivnějším přístupem,z logiky věci čím agresivnější investice,tím lepší možný výsledek.Zadarmo ani komunista nehrabe.A k časovému horizontu.Pokud chci větší zisk,investuji v dlouhodobém horizontu absolutně jinak než krátce.Příklad,třeba technologie atd je horizont pět až deset let.Těžko řící,že jsi se za dva roky rozmyslel.Že rudoši z Čssd neuznávají soukromé vlastnictví a jsou schopni znárodňovat?Snad ukradené peníze převedou nějak zpět do systému.Sám je nevystřílím.
  Velkamedvědice
  • Re: Keris
   13.07.2011 22:52

   ...nebyl bys sám. a s těmi fondy máš pravdu - rudooranžová squadra na to slovo reaguje jak býk na červený hadr, slovo fond je pro ně synonymem okradení, rozkradení - holt je nejvíc s.ere, že jde o soukromé instituce, tudíž mimo vliv jejich tak oblíbeného přerozdělování. ale s kalkou jsem to nečekal, myslel jsem že levicově orientovaná je pouze květa se svým gynekologem. levicové přesvědčení a burza? burza a levicová -neřku-li marxistickoleninská ideolodie ? to mi hlava nebere. přeji hezký zbytek večera.
   keris
   • Kalka,Keris
    14.07.2011 17:36

    Nemluvě o faktu,že zrovna Koženého nabídka fakticky zpopularizovala privatizaci pro ty občany,kteří by ji minuli a nedostali vůbec nic.Co se týče těch 50000,nebo jaký průměr si uváděla.Byl jsem mladý nevzdělanec bez konexí a tu částku jsem v pohodě získal.To už jsou ty levicové praktiky,dělat z obyčejného člověka hlupáka,kterého je nutno vést a utírat mu zadek.Pokud by se privatizovalo za hotové,mimochodem,většina lidí by nedostala vůbec nic.Pěkný den!
    Velkamedvědice
   • Keris
    14.07.2011 9:39

    Tak ty pořád sedáš na lep té demagogické propagandě o levici a pravici. Přitom říkáš, že je to jedna banda 'napříč politickým spektrem' ;-) A co se týče fondů a jejich jiné struktury. Kožený přece - to si zřejmě nepamatuješ - taky s podporou nových zdejších mocipánů přišel s tím, že v Americe nastudoval ty fondy s naprosto průhlednou strukturou, kde žádné nebezpečí nehrozí. Harvard ho to prý naučil. Zdejší vláda dělá chybu za chybou, pak akorát řeknou, že to si předtím neuvědomili. Je mi jedno, jestli nějaká levice nebo pravice. Prostě chci, aby to nebylo schváleno ve spěchu a bez promyšlení detailů (ve kterých vězí ten čertík) a dalekosáhlých konsekvencí. Můžeš mi říct, proč zrušili superhrubou mzdu, když ji před nedávnem ještě tak vychvalovali? Proč se musí všechny zákony neustále novelizovat ihned po jejich schválení - srov. jenom teď ten o regulaci hazardu atd... ?
    Kalka.
    • Re: Keris
     14.07.2011 14:36

     ...ale ano, beru. ale čti pozorněji to, k čemu se vyjadřuješ, už několikrát jsem si všimnul, že jsi poněkud mimo mísu. to "napříč politickým spektrem" se týká radnic, nikoliv parlamentní politiky - možná o to je situace horší, že v parlamentu si jdou "levice a pravice" po krku, na komunální úrovni ale vesele spolupracují s vcelku jasným cílem. někdy po r. 1990 jsem byl na školení - někde na slovensku- k novému danovému systému, školení prováděl přímo autor. mj. říkal, že důvodem tak zásadní změny je nepřehlednost stávajícího systému, neustále korigovaného novými a novými normami, takže vyznat se v něm mohl pouze velmi úzký specialista. a ejhle: krátce po přijetí a zavedení nového systému došlo vydáváním rúzných prováděcích nařízení a dodatků k tomu, že se stal ještě nepřehlednějším, než ten minulý. a něco podobného se děje neustále a ve všech rovinách - přijme se zákon, aby se za chvíli zrušil, upravil, pozměnil-moje babička z hané-dej jí pámbů nebe- by řekla: neví z keré do keré. a ta příčina je vcelku jasná: v rámci boje o hlasy bude opozice rozbíjet to, co se snaží vládnoucí strana prosadit bez ohledu na realitu a smysluplnost. a tady mi připadá, že socani jsou mnohem horší než. tzv. pravice - asi proto, že jejich voličská základna je mnohem lehčeji manipulovatelná líbivými kecy o rozkradení atd. - viz včerejší diskuse. jinak tzv. levice a pravice jsou mi taky šumafuk, ale vyjdi ze základů : co nejmenší stát, co nejmenší přerozdělování, co nejmenší počet úředníků atd. atd. - to jsou atributy tzv. pravice, zatímco socani,, k jejichž volební podpoře ses přiznala chtějí a taky dělají pravý opak. .....otvírám 5 gambáče a pro dnešek končím - ale ještě jedno: na burze jsem od dob kuponovky a příchod koženého si taky dobře pamatuji - nesnaž se ze mně dělat vola.
     keris
     • Keris
      14.07.2011 15:19

      :-) Tak toho ze sebe děláš sám ;-) A do mísy se moc nestrefuješ. Prostě letíš na propagandu. Oni se v parlamentě všichni taky docela snášejí - ty hrátky pro voličskou masu manipulovatelnou líbivými kecy o svobodě a individualitě - všímej si, že všichni nedovzdělanci jsou rádi, když se jim maže pusa tím, jak jsou svobodní, schopní, jak o sobě mohou sami rozhodovat, jak každý má být zodpovědný jen za sebe atd. - jsou jen pro takové, jako jsi ty - potenciální voliči. Sleduješ aspoň v televizi ty přenosy z parlamentu? Každopádně se jeví, že hlavním předpokladem pro politické funkce (hlavně v ptačí říši) je schopnost papouškovat invektivy směrem k druhé straně. V tom si vůbec nezadají s těmi, kdo se po válce zmocnili sociálního ideálu. Prostě grázlové vždycky ví, kým a čím se mají zaštítit. Za nějakou dobu se to tu zas převrátí a já si nedělám iluze o tom, že ti, kdo se chopí moci z druhé strany, budou lepší. Jsou to vždycky stejné typy. A masy takových, jako ty, se pořád budou řídit jen modrými nebo rudými hadry... Jinak ty sis nevšim', jak státní aparát roste a jak se vytvářejí místa pro kamarády? A že se 'přerozděluje', až se za koly práší? Takže mne těší, že jsi (možná zatím nevědomky) na mé - tedy opačné - straně. Neboj, někdy si to uvědomíš, soudruhu, ještě nejsi tak starý ;-)
      Kalka.
      • Re: Keris
       14.07.2011 17:41

       Tak já jsem typický zástupce nedovzdělanců,kteří jsou jsou bytostně šťastni z nabyté svobody a možnosti rozhodovat sám za sebe.Ovšem kdo neumí makat,stane se odborářem.
       Velkamedvědice
       • Medvědice
        18.07.2011 18:07

        Ty si hraješ na burze. nevím s jakým kapitálem a s jakým výsledkem. Vím však, že všichni nejsme tak chytří jako ty. Někteří se musí živit poctivou prací, třeba i manuální, ze kterého je mzda pouze na lepší či horší živobytí. Představ si, že by jsme byli chytří tak jako Ty. Co by se na burze dělo. Absolutně nic. Zisky by nebyly žádné, protože by všichni prodávali, nebo nakupovali včas. Bohužel tak to není. Na jedné straně jsou ti, kteří prohrají a na druhé ti co vyhrají a těch je podstatně méně.Proto ti, co mají hluboko do hrantu, těch je přes 60%, těžko mohou využít lákavé nabídky jít do nejistot.
        starik
        • Re: Medvědice
         18.07.2011 18:21

         Nejsem chytrý ani vzdělaný.Začínal jsem u lopaty.Jen vím,že průběžný systém je často rozkraden a v deficitu.Soukromý subjekt pro mně není sprosté slovo.Diversifikace je možnost rozložení rizik.A hlavně.Nikdo nikoho nenutí do systému vstupuvat.
         Velkamedvědice
       • VM
        14.07.2011 17:49

        Tak pokud nemáš tu 'svobodu' někým naoktrojovanou, tak samo. Nikdy jsem sice v odborech nebyla (ani v ROH ;-), ale takhle "svobodně" bych se je soudit neodvážila. Pěkný den! Ať ti někdo tu tvou 'svobodu' nenabourá a třeba se ti nevloupá do krámu atd., jak sis několikrát stěžoval. Cikánům upíráš svobodu tě vykrást? Hm, hm...;-)
        Kalka.
        • Re: VM
         14.07.2011 18:00

         Jako anarchysta z lidskou tváří si mohu dovolit svobodně zjednodušovat.Už nemusím repliklovat,čím nám vymívali mozky.Typická levicová demagogie je tvé prohlášení o svobodě moci krást.Svoboda je beztrestná možnost zcizit soukromé vlastnictví,jako už tolikrát v historii.To se Ti tví otcové ze svými hodnotami a snahou něco vybudovat,na které se často odvoláváš,musí obracet v hrobě.Čest práci.
         Velkamedvědice
         • VM
          14.07.2011 19:09

          No prosím, jak se nám diskuze pěkně rozvinula! Já snad mluvila o svobodě? To ty si ji přece pochvaluješ. A má toto tvoje 'svoboda' platit jenom pro tebe? Nebuď nepřející, Františku! Dořej tuhle 'svobodu' i cikánům a nestěžuj si! Když žiješ v té 'svobodě' ;-) Krom toho, na jaké otce jsem se kdy odvolávala? Už vím, Otče náš...
          Kalka.
          • Re: VM
           14.07.2011 19:22

           zničili to bohatství našich předků
           Velkamedvědice
           • VM
            14.07.2011 19:38

            A že tak znáš ty odboráře? Určitě ti někdo z nich, když jsi u nich byl, sebral kuličku, chudáčku. To přejde, už se tím netrap! Pěkný večer!
            Kalka.
Aktuální komentáře
06.05.2021
22:00Indexy v USA na nových historických maximech  
21:12Moneta podepsala s PPF smlouvu o akvizici Air Bank, Home Creditu a Benxy za 25,9 miliardy korun
17:36Akcie pod tlakem, koruně přinesla zisky ČNB  
17:25Prodávej v květnu...
15:55Analytik Ján Hladký: Výsledky Moderny přebíjí tlak na zrušení patentové ochrany  
15:20ING hlásí uspokojivá čísla, přislíbila 7% dividendu  
14:40ČNB snižuje odhad letošního růstu HDP na 1,2 %. Sazby potvrdila, letošní utažení je ale "jisté"
13:55Zakladatel Amazonu po rekordních číslech prodal akcie firmy za dvě miliardy dolarů
13:47Centrální bankéři rychle očkující Británie prudce zvedli odhad hospodářského růstu. Dluhopisy chtějí kupoval pomaleji
13:10Útlum spalovacích motorů v Německu způsobí ztrátu mnoha pracovních míst, varuje Ifo
11:55Michal Křikava k výsledkům KB: Tahounem ziskovosti budou letos nižší rizikové náklady  
11:48Výsledky Volkswagenu nad očekávání dobré, překvapení již ale bylo zahrnuto v ceně  
11:48PayPal hlásí rekordní objem zpracovaných plateb, akcie ale bude brzdit vysoká valuace  
11:30Hlavní trhy přešlapují, ČNB zůstane u výhledu vyšších sazeb  
11:26EU zvažuje uvolnění patentů na vakcíny proti covid-19
11:14Středoevropské měny budou s ústupem pandemie zřejmě posilovat, ukazuje průzkum  
9:33Maloobchod před koncem lockdownu: Lidé nákupy odkládali, online ale pořád jel
9:12Rozbřesk: Nová prognóza zatím “nerozhoupe” ČNB k akci
8:55Futures nedávají trhům jasný směr, výsledkům Komerční banky pomohl trading  
8:42Čísla z Volkswagenu: Provozní zisk ve čtvrtletí na pětinásobku. Škoda Auto ho zvedla skoro o polovinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Air France-KLM (03/21 Q1, Bef-mkt)
AMC Entertainment Holdings Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
ArcelorMittal SA (03/21 Q1, Bef-mkt)
Beyond Meat Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
Carvana Co (03/21 Q1, Aft-mkt)
Cloudflare Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
Continental AG (03/21 Q1, Bef-mkt)
Datadog Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
Dropbox Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
Dufry AG (03/21 Q1, Bef-mkt)
Enel SpA (03/21 Q1, Aft-mkt)
Fidelity National Information Services Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
GoPro Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
HeidelbergCement AG (06/21 Q2, Bef-mkt)
Henkel AG & Co KGaA (03/21 Q1)
ING Groep NV (03/21 Q1)
Microchip Technology Inc (03/21 Q4, Aft-mkt)
Moderna Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
Monster Beverage Corp (03/21 Q1, Aft-mkt)
Natixis SA (03/21 Q1, Aft-mkt)
Peloton Interactive Inc (03/21 Q3, Aft-mkt)
Rio Tinto PLC (03/21 Q1, Aft-mkt)
Roku Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
SeaWorld Entertainment Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
Shake Shack Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
Shop Apotheke Europe NV (03/21 Q1, Bef-mkt)
Societe Generale SA (03/21 Q1, Bef-mkt)
Square Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
TripAdvisor Inc (03/21 Q1, Aft-mkt)
UniCredit SpA (03/21 Q1, Bef-mkt)
Uniper SE (03/21 Q1, Bef-mkt)
ViacomCBS Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
Volkswagen AG (03/21 Q1, Bef-mkt)
Wynn Resorts Ltd (03/21 Q1)
Zalando SE (03/21 Q1, Bef-mkt)
Zoetis Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
7:00Anheuser-Busch InBev SA/NV (03/21 Q1)
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:00Kellogg Co (03/21 Q1)
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.