Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E.ON plánuje kvůli jádru restrukturalizaci německých aktivit

E.ON plánuje kvůli jádru restrukturalizaci německých aktivit

5.8.2011 18:40
Autor: ČTK

Německý energetický koncern E.ON má v plánu hlubokou restrukturalizaci domácích operací včetně rušení řady pracovních míst. Agentuře Reuters to dnes sdělil odborový předák Hans Prüfer s odvoláním na zdroje z vedení firmy. Důvodem razantních změn je politické rozhodnutí ukončit provoz jaderných elektráren v zemi.

"Ničí se tady tradice, pro lidi je to katastrofa," řekl Prüfer s tím, že závodní rada poslala v této věci dopis předsedovi dozorčí rady Werneru Wenningovi. Podle předáka se reorganizace bude týkat plynárenské divize E.ON Ruhrgas, elektrárenské skupiny E.ON Kraftwerke i distribuční součásti E.ON Energie. Mluvčí E.ON zprávu komentovat odmítl.

Týdeník Der Spiegel minulý týden uvedl, že koncern má v plánu uzavřít v Německu ústředí tří divizí, což by vedlo k rušení stovek pracovních míst. Snahou je snížit náklady a vyrovnat se s dopady odchodu Německa od jádra, uvedl časopis. Dodal, že plán bude projednávat dozorčí rada, která podle zdrojů zasedá v prvních dvou dnech příštího týdne.

"V důsledku podstatně změněné podnikatelské situace E.ON nyní prověřuje možné úpravy své strategie," uvedla společnost v reakci na článek Spiegelu. Dodala, že žádné rozhodnutí ještě nepadlo.


Váš názor
  • eon a atom
    7.8.2011 10:06

    Ať ty budoucí nezaměstnaný zaměstná Angela . Ta rozhodla, zelený jí podpoří všem, se zdraží elektřina,ale to je přeci politikům fuk.Nezaměstnaní můžou jezdit k nám na Šumavu bojovat za brouka kůrožrouta.Dostanou svačinu, možná i kapesné. Hlavně ,aby v Japonsku nebyla nějaká velká nehoda na dálnici , Angela by nechala dálnice v německu zavřít ,šarkozi by asi po čase udělal totéž. Volby se blíží , čím zaujmout voliče. Evropa, toť ráj kvetoucí , světadíl zaslíbený se zárukou blahobytu. O tom snil i marxík s englsem , po nich adolf . Vyrostla jim dobrá nástupkyně - vždyť praxi má v naší bývalé socialistické zemi.
    karel
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba