Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR – Komentář k výsledkům za 2Q14

NWR – Komentář k výsledkům za 2Q14

21.8.2014 11:50
Autor: Tomáš Sýkora, Patria Finance

Společnost NWR oznámila, že v 2Q14 dosáhla mírného provozního zisku EBITDA na úrovni 9,5 mil. EUR a současně utrpěla čistou ztrátu ve výši -30 mil. EUR. Provozní výsledek předčil naše i konsensuální očekávání, když náklady na vytěženou tunu byly ve 2Q14 mírně pod našim odhadem. Relativně dlouhé období soustavného tlaku na pokles ceny uhlí prozatím pokračovalo i v 1H14, když ve 2Q došlo alespoň k stabilizaci světových cen kvalitního koksovatelného uhlí na relativně nízkých úrovních okolo 110 USD za tunu.

Výsledky společnosti aktuálně považujeme jen za málo podstatné s ohledem na probíhající restrukturalizaci společnosti se všemi svými důsledky, a nemají tak podle nás potenciál ovlivnit tržní cenu akcie.

nwr
* očištěný o výsledký OKK;
** Reuters konsensus (10 analytiků) obsahuje pouze "pokračující provozy"; nicméně vzhledem k odpisu aktviv ve výši 307 mil. EUR v 2Q13 není plně srovnatelný s 2Q14;
Konferenční hovor: 21. srpna v 11:00 (CET); detaily nebyly zveřejněny; v případě zájmu sledujte videokonferenci : www.newworldresources.eu/en/investors/;


Čistá provozní hotovost během 2Q14 dále poklesla o -21 mln. EUR (z čehož -20 mil. EUR představovaly zaplacené úroky ze zajištěného dluhu). Na druhé straně ale společnost vydala na investice (CAPEX) pouze 12,5 mil. EUR, což představuje meziroční pokles o 50 % (letošní cíl CAPEX do 100 mil. EUR se tak zdá být snadno dosažitelný po 25 mil. EUR v 1H14 – ovšem za cenu pozastavení snad veškerých rozvojových investic a jen nejnutnější údržby). Výsledkem je tak další mírný růst čistého dluhu a snížení stavu hotovosti. Čístý dluh dosahoval ke konci 2Q14 688 mil. EUR (včetně 122 mil. EUR hotovosti) po 625 mil. EUR (včetně 184 mil. EUR hotovosti) na konci roku 2013. Společnost uvedla, že jednání o revizi kapitálové struktury pokračují a k uzavření celé záležitosti by se dle firmy mělo dojít do října. Finanční ředitel následně pro agentury doplnil, že plán restrukturalizace společnosti bude podle něj s velkou pravděpodobností schválen (29. srpna).

NWR také potvrdila svůj letošní plán pro produkci i prodeje uhlí v objemu 9-9,5 mil. tun, když úroveň skladových zásob během 2Q14 dále vzrostla o 0,16 mil. tun (předpokládáme že energetického) uhlí.

Nečekáme žádnou výraznější bezprostřední reakci na výsledky. Potvrzuje naše doporučení PRODAT i cílovou cenu 0,25 na akcii. Ze střednědobého pohledu považujeme aktuální tržní cenu za iracionálně vysokou, při zohlednění brzké emise min. 5 mld. kusů nových akcií. Investoři, kteří již utrpěli značné ztráty a hodlají akcie nadále držet s vírou v brzké zlepšení podmínek na trhu s uhlím, by měli společně s majoritním vlastníkem a částí věřitelů investovat do společnosti nový kapitál, což je zřejmě jediná cesta jak se průměrnou pořizovací cenou alespoň přiblížit reálným možnostem „maximální“ hodnoty společnosti na akcii.


Čtěte více:

Rally na NWR, akcie + 44 %
7.8.2014 11:36
Akcie těžařské společnosti NWR dnes v Praze silně posilují, aktuálně s...
NWR nevyplatí úrok z dluhopisů, nechce ohrozit restrukturalizaci (+ komentář analytika)
15.8.2014 10:27
Těžařská společnost New World Resources (NWR) nevyplatí úrok splatný ...
NWR za 2Q14 ve ztrátě, klíčové bude hlasování o restrukturalizaci
21.8.2014 8:25
Těžař NWR dnes před otevřením trhu oznámil hospodářské výsledky za dru...
Marek Jelínek (NWR): Nezajištění investoři mohou přijít o své investice, pokud neprojde restrukturalizace
21.8.2014 10:57
Těžařská společnost New World Resources (NWR) má ještě osm dní na to, ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data