Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dlouhodobá investiční příležitost - ING Groep

Dlouhodobá investiční příležitost - ING Groep

25.11.2014 17:45
Autor: Tomáš Tomčány, Patria Finance

Analytici Patria Finance publikovali další článek ze své série "Vybíráme z příležitostí". Za jeden z nejperspektivnějších titulů považují titul skupiny ING Groep. Pro nákup akcií této společnosti hovoří několik příznivých faktorů jako solidní kapitálová pozice, vysoký ziskový potenciál, atraktivní valuace a nadprůměrný očekávaný dividendový výnos.

Ukazatel kapitálové přiměřenosti podle pravidla Basel 3 aktuálně činí 10,5 %, což skupinu ING řadí k institucím s mírným rizikovým profilem a zátěžovými testy ECB tak prošla bez problémů. ING v létě získala 800 mil. EUR z prodeje 11% podílu ve finanční společnosti Voya a po úspěšném absolvování testů hodlá co nejdříve splatit zbylou částku vládní pomoci ve výši 1 mld. EUR. Skupina může dále vylepšit svoji kapitálovou pozici, nebo snížit zadlužení v celkové výši 2,3 mld. EUR prodejem zbylých podílů ve společnostech Voya a NN Group v celkové odhadované hodnotě asi 7,6 mld. EUR.

Solidní kapitálová pozice a slušný ziskový potenciál by tak měly otevřít cestu k výplatě dividendy v příštím roce. Při udržení kapitálové přiměřenosti nad hranicí 11 % by mohl dividendový výnos skupiny činit nadstandardních 5 % (očekáváný průměr EU bank činí 3,8 %).

Vzhledem k vysokému ziskovému potenciálu a mírnému rizikovému profilu, zůstávají akcie skupiny podhodnoceny, přičemž se obchodují jen za 0,93x své účetní hodnoty. Když budeme do budoucna počítat se střízlivým odhadem rentability kapitálu na úrovni 11 % (cíl banky je stanoven na 12 - 13 %), ziskovost finanční skupiny by měla posunout cenu akcií výše, alespoň nad její účetní hodnotu.

Níže naleznete graf vývoje akcií od počátku tohoto roku:

ing_25_11


Doporučení Patria Finance vychází z analýzy „Evropské banky po zátěžových testech ECB“, která je k nalezení po přihlášení do obchodní aplikace pod záložkou Research. Kromě ING Groep patří mezi další preferované tituly z bankovního sektoru společnosti Deutsche Bank, Credit Suisse, HSBC a Intesa Sanpaolo.


 


Čtěte více:

Dlouhodobé investiční příležitosti - Německo je stále tou starou dobrou
22.7.2014 17:10
Německá ekonomika má za sebou období růstu, který byl na poměry v euro...
Dlouhodobé investiční příležitosti - aktualizace portfolia
12.9.2014 11:00
Tým analytiků Patria Direct přistoupil po proběhnuvších firemních výs...
Dlouhodobé investiční příležitosti: Banky budou i po testech ECB lákadlem
20.10.2014 12:30
Tým analytiků Patria Direct přistoupil před blížícími se zátěžovým...

Váš názor
 •  
  25.11.2014 18:02

  Doufám, že nikdo, kdo je delší dobu namočený v českém akciovém hnojišti, neskočí na podobné ING blafy a doporučení naších profesionálů z P.... čímž se snažím vulgárně nenapadnout společnost, která se prostitutuje na těchto stránkách.
  Houmles
  •  
   25.11.2014 21:11

   Mě přijde, že ING group není zas tak špatnej typ.
   qwer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y