Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investiční nemovitosti – investoři jeví zájem

Investiční nemovitosti – investoři jeví zájem

09.12.2014 9:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Většina investorů vidí v nemovitostech rostoucí potenciál a ráda je také využívá k diverzifikaci rizika v rámci svého portfolia. Nemovitostní složka představuje spíše konzervativní částí portfolia. Je vhodná pro méně zkušené investory i jako vhodný doplněk k odvážnějším investicím.

Zatímco menší investoři kupují především byty k pronájmu (k tématu krátkodobých pronájmů více např. zde), větší investoři mají zájem o celé domy či komplexy budov. Jedná se často o činžovní domy nebo administrativní a technické budovy. Kancelář Victory z celosvětové franšízové sítě Century 21 se na trh investičních a komerčních nemovitostí specializuje a pomáhá jak klientům, kteří vhodnou nemovitost k investici shánějí, tak i těm, kteří se chystají svou nemovitost prodat. „Mezi naše klienty patří fyzické osoby, ale i firmy či fondy. Na trhu působíme jako zprostřekovatel zajímavých příležitostí, takže mapujeme stranu nabídky i poptávky“, říká ředitel kanceláře Century 21 Victory, Martin Solnička.

Důvody k investování do nemovitostí jsou společně s rozložením rizika prozaické:
- slouží k uchování hodnoty, resp. jejímu dalšímu růstu (prémiové lokality)
- poskytuje stabilní a dlouhodobý výnos
- téměř každý má s nemovitostmi zkušenost a není nutná žádná specifická odbornost
- nabízejí alternativní využití – nemovitost může představovat formu úspory za vlastní prostory, to v případě, že firma koupenou nemovitost sama využívá pro své vlastní účely.

„Volba a typ výnosů koupené nemovitosti záleží na konkrétním investorovi. Někdo preferuje čistě rezidenční pronájmy v podobě nájemích bytů, někdo dává přednost nemovitostem pronajatým jako kanceláře či obchodní prostory, nebo kombinaci uvedeného“, dodává Solnička.


Nejzajímavější nabídky jsou zpravidla neveřejné

U zajímavých nemovitostí zpravidla platí, že majitelé si nepřejí, aby se jejich prodej objevoval na internetu a v hromadné inzerci. Proto je většina těch opravdu zajímavých nabídek neveřejná a běžný zájemce se k nim nedostane. V tom je role kvalitního zprostředkovatele, aby byl schopný zájemci vhodnou nabídku představit, případně ji podle jeho požadavků dokázal vyhledat.

Komerční nemovitosti v síti Century 21
Pro celou síť Century 21 jsou komerční a investiční nemovitosti významným tématem a plánuje se jim i nadále intenzívně věnovat. „Komerčními nemovitostmi se zabýváme od začátku našeho působení a jsou pro nás velmi zajímavé. Hodláme tento segment trhu i nadále pečlivě sledovat a připravujeme několik nových zajímavých projektů. Některé z kanceláří v naší síti se investičním nemovitostem věnují intenzívněji a my v tom vidíme zajímavé synergie“, uvádí Vladimír Kuliš, regionální ředitel sítě Century 21.


Kontakt pro zájemce o více informací: zajimave-nemovitosti@century21.cz nebo +420 - 725 535 560.

(komerční sdělení)


Váš názor
  • Investiční nemovitost
    09.12.2014 11:44

    Investiční nemovitost s dobou splatnosti 40 let . Jak může někdo kupovat nemovitost přes americkou realitku ? Jejich zlatá investiční saka jsou zavánějící naftalinem tomu dodávají punc nabubřelosti a notné dávky kýčovitosti . 3 x fuj pro 21.století . Čest a poctivost tento obor postrádá . Tomu nepomůže ani regulace ministerstva .
    Jezdec.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data