Osobní příjmy Američanů v prosinci stouply o 0,3 procenta, tedy stejně jako před měsícem. Udržení tempa je mírně lepší výsledek, než se kterým se počítalo. Příjmy táhl 0,2procentní růst mezd, ke kterému se přidaly benefity a státní příspěvky. Na svých aktivech spotřebitelé naopak prodělávali.

Výdaje za prosinec stagnovaly, zatímco v listopadu rostly o 0,5 procenta. Tržní konsensus sice za prosinec počítal s mírným nárůstem výdajů, k čemuž nedošlo, ale zase listopad byl revidován k lepšímu. Vyšší výdaje mířily pouze do služeb, zatímco za zboží spotřebitelé vydávali méně než v předchozím měsíci. To ukazovaly už maloobchodní tržby, ale dnešní čísla vypovídají o strmějším poklesu výdajů za zboží.
Úspory se na konci roku zvyšovaly. Míra úspor k disponibilnímu důchodu stoupla na 5,5 procenta. V historickém kontextu to není žádné závratné číslo, ale trend lehce vzhůru se stále upevňuje.
Ceny, za které si Američané zboží a služby v prosinci pořizovali, byly mírně nižší než v listopadu. Jádrový index výdajů na osobní spotřebu stagnoval po předchozím mírném růstu. Meziroční inflace měřená tímto indexem stoupla na 0,6 procenta.
Meziroční dynamika osobních příjmů se mírně snížila na 4,2 procenta, zatímco u osobních výdajů vidíme růst o 3,2 procenta. Po úpravě o část, která připadá na zvýšení cen, zůstává na růst reálných výdajů 2,6 procenta.
Data o osobních příjmech, výdajích i příslušném cenovém indexu se odchýlila od očekávání pouze nevýrazně a na finanční trhy by tedy neměla mít významný vliv. Čísla dokládají, že se spotřebitelé s navyšováním útrat drží zpět, přestože jim rostou příjmy a mohou (opět) šetřit na benzínu. Ačkoli přetvoření úspor ve zvýšení spotřeby se stále zadrhává, nic se nemění na tom, že spotřeba domácností zůstává pro americkou ekonomiku klíčová. To potvrdil předběžný odhad HDP, kde navíc spotřeba pozitivně překvapila. Dnešní čísla nenaznačují, že by mělo dojít k revizi dolů.