EURUSD
Úvod týdne patřil dolaru, kdy se dokázal odpoutat od 1,1200 EURUSD, avšak ve středu a den po jednání Fedu se dolar sesypal a odepsal přes 200 bodů. Odrazil se tak od týdenního pivotu a 21denního exponenciálního průměru a doputoval až k R1. V dalším týdnu očekáváme souboj o současné úrovně, jelikož se zde nachází silná úroveň z poloviny ledna. Pokud hodnota 1,1325 EURUSD udrží euro, může dolar napravit své zaváhání a podívat se níže.

USDJPY
Japonské měně se proti dolaru nadále daří a i přes zasedání BoJ v tomto týdnu se dokázala dostat na rezistence při 111,00 USDJPY. Páru stačí pár bodů k překonání S2 a tím i na nová lokální minima, která byla k vidění naposledy v říjnu roku 2015. Současné hodnoty však budou odolávat a dolar by mohl zamířit výše.

SPX500
Široký index americké burzy SPX500 zažívá skvělé časy a sune se na letošní maxima při 2 050 bodech. Pomáhá mu jak technika, tak fundamentální podpora amerických dat a hlavně Fedu. Ten oznámil v letošním roce pouze dva očekávané úrokové hiky, což akcie přirozeně ocenily. Pokud benchmarku apetit vydrží, může se podívat k úrovni 2 080 bodů, kde leží další technická hodnota. Rizikem jsou překoupené oscilátory.

USOil
Videokomentář Martina Novotného k americké ropě WTI naleznete zde.
XAU
Globální nestabilita zlatu svědčila a to se posunulo na skvělé hodnoty kolem 1 200 USD za trojskou unci. V posledním týdnu se obchodníci dočkali volatilního obchodování se střídavými úspěchy drahého kovu. Doji svíčka na první týdenní rezistenci podpořená 21denním klouzavým průměrem zlato odrazila vzhůru, oscilátor CCI neposkytuje jasný směr. Zlatu tak bude nadále udávat směr nálada a sentiment investorů. Očekáváme však spíše zklidnění situace a cenu zlata zpět u 1 225 USD za unci.
