EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mírně nad hladinou denního pivotu na 1,1332 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 59. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.
Preferovaný scénář: Konsolidace. Nerozhodné obchodování na úrovni denního pivotu může znamenat úkrok měnového páru do strany.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Pokud by se dolaru podařilo posílit pod denní pivot, mohl by nahlédnout zpět pod 1,1300 EURUSD.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -2,65, celkem 27 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,1415
R1 - 1,1383
Pivot - 1,1332
S1 - 1,1300
S2 - 1,1249

Komentář: Na eurodolaru v průběhu včerejšího dne dozníval negativní dojem ze středečního zápisu FOMC, který zámořské měně podtrhnul nohy. Holubičí vyznění nenapravil svým projevem ani William Dudley z New Yorského Fedu, který relativně jestřábím tónem okomentoval svůj postoj ke zvýšení sazeb v letošním roce. Slabý dolar se samozřejmě líbí komoditám obchodovaným v této měně, zejména ropě. Ta se americká WTI se nyní obchoduje nad 48 USD za barel, čímž dosáhla na hodnoty z počátku července. To euru nechybí mnoho, aby se podívalo na květnové úrovně nad 1,1400 EURUSD. Technicky má sice nyní výhodu americký dolar (zejména inside barem na vrcholku "trendu"), avšak euro posiluje šestým dnem v řadě a má tak šanci využít svého momenta. Zajímavostí zůstává indikátor SSI. S tím, jak zisky připisuje euro, víc a víc obchodníků sází na to, že greenback vrátí úder. Aktuálně věří euru pouze 27 % obchodníků. Tento týden tak zřejmě pár zakončí remízou a vyčká na konferenci centrálních bankéřů v Jackson Hole.