Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dlouhodobě atraktivní akcie: Od Amazonu až po Charles Schwab

Dlouhodobě atraktivní akcie: Od Amazonu až po Charles Schwab

25.07.2018 18:27

Morgan Stanley před časem představil sedmnáct akcií pro dlouhodobější investory, minulý týden jsme se podívali na první várku z nich a nyní budeme pokračovat. S tím, že jednomu z titulů budeme věnovat detailnější pozornost. MS tedy na seznamu uvádí i tato jména:

-Philip Morris International, který má podle MS dobře nakročeno k tomu, aby si udržel vedoucí pozici na trhu (nyní asi 26 % podíl na globálním cigaretovém trhu mimo Čínu).

-Thermo Fisher Scientific, protože „dál získává podíl na všech produktových vertikálách a službách a navíc roste rychleji než všechny porovnatelné společnosti. Je schopen nabídnout integrované služby „od začátku až do konce“, balit řadu produktů dohromady a nabízet atraktivní ceny“.

-investiční společnost BlackRock by měla díky „širokému produktovému portfoliu dosahovat 5,5 % růst až do roku 2021 i přesto, že tradiční investiční správa aktiv čelí nejedné překážce“.

-Charles Schwab zase odkázal využít své velikosti a šířky nabízených služeb k tomu, že za posledních 5 let rostl o 12 % ročně. Má diverzifikované příjmy (50 % čistá úroková marže, 40 % správa aktiv, 10 % příjmy z tradingu) a má „dobře bránitelné zisky“.

-JPMorgan je prý nejlepší sázkou mezi velkými bankami, protože se tlačí na nové trhy, zvyšuje efektivitu, těží z deregulace a v roce 2019 by jeho ROE mělo dosáhnout nadprůměrných 15 %.

-Microsoft bude zase těžit z rovnice „rychle rostoucí využívání cloudových služeb veřejností + zlepšující se marže = dobrý základ pro kapitalizaci nad 1 bilionem dolarů“. Firma navíc dokáže kombinovat nové služby s existujícími produkčními aktivy a distribučními kanály.

-Amazon se bude těšit růstu tržeb v kategoriích s vysokými maržemi, mezi které patří reklama, webové služby a předplatné. Bude tedy vydělávat dost na to, aby mohl masivně investovat do oblastí jako je zdravotní péče, služeb nabízených v Indii, Brazílii, do Echa, Prime a podobně. A stále by měl být schopen generovat nadstandardní celkovou ziskovost.

-Sherwin-Williams, protože bude pravděpodobně nadále růst rychleji, než celý trh s barvami. Má totiž dobře nastavené vazby na stavební firmy, agresivně zvyšuje počet obchodů a je schopen nabídnout „pohodlnější a ucelenou službu pro své největší zákazníky“. A zde se trochu zastavíme. O SW jsem totiž psal téměř přesně před rokem v článku nazvaném „Nejkvalitnější akcie na trhu“. Z čehož je zřejmé, že zrovna tento titul měl podle mne řadu předností. Jak je tomu „do roka a do dne“, kdy si akcie připisuje asi 22 %, což je téměř dvojnásobek trhu?

Následující tabulka ukazuje, že v roce 2017 dál znatelně rostly tržby a hlavně tok hotovosti. Ten se na provozní úrovni zvýšil z 1,3 na 1,9 miliard dolarů. Volný tok hotovosti (to, co zbude po investicích) vzrostl z 1 miliardy na 1,66 miliard.

0

Zdroj: Morningstar

Jak je firma nyní naceněná? S kapitalizací na 40,2 miliardách dolarů není levná. Teprve pokud vezmeme volný tok hotovosti z roku 2017 a necháme jej růst o 20 % po dobu šesti let (pak růst postupně klesne), dostane se současná hodnota tohoto toku hotovosti na úroveň kapitalizace. Jinak řečeno, v ceně akci je zabudován růst, který by mohl být dosažen snad jen během pokračujícího a dlouhodobého ekonomického boomu americké ekonomiky. Je sice pravda, že předchozích vrcholů v infrastrukturní výstavbě ještě dosaženo nebylo a SW má jako firma celou řadu předností. Ale kvalita „zadarmo“ to určitě není. 

Čtěte více:

Zombie akcie, která by strčila do kapsy Apple, Berkshire Hathaway i ropné giganty
18.07.2018 18:35
Bloomberg nedávno psal o „zombie IPO“ a na mysli měl dlouho plánované ...
Sedmnáct akcií pro dlouhodobější investory
19.07.2018 18:22
Před pár týdny přišel Morgan Stanley se 17 akciovými tipy, které by po...
Akcie ztrácí na atraktivitě, firmy hromadí stále více hotovosti
20.07.2018 18:24
Investiční společnost Pimco právě zveřejnila svůj nový výhled pro dalš...
Přišla doba pádu starých chrámů
23.07.2018 18:35
Americký prezident si stěžuje na monetární politiku Fedu. Podle svých ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Cisco Systems Inc (07/20 Q4, Aft-mkt)
E.ON SE (06/20 Q2)
Just Eat Takeaway.com NV (03/20 Q1)
Lyft Inc (06/20 Q2, Aft-mkt)
7:00Orsted A/S (06/20 Q2)
8:00UK - HDP, y/y
8:00UK - Obchodní bilance, mil. GBP
8:00UK - Průmyslová výroba, m/m
11:00EMU - Průmyslová výroba, m/m
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD