Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tyhle akcie by podle historie měly vystřelit nahoru

Tyhle akcie by podle historie měly vystřelit nahoru

29.11.2018 18:29

CNBC se podívala na to, které akcie na americkém trhu se nejvíce propadly relativně ke svému dvousetdennímu plovoucímu cenovému průměru. Takto vyfiltrovanou skupinu „přeprodaných“ akcií pak prosívala dál podle toho, jakou mají za sebou historii trampolínových skoků nahoru měsíc poté, co bylo podobné přeprodanosti dosaženo. Rozkaz zněl jasně – najít akcie, které jsou hluboko v červených číslech a které v minulosti v takové situaci následně znatelně posílily. Podobné technické hrátky nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale tahle úvaha mě zaujala. Z velké části proto, jaké akcie z popsaných filtrů vypadly.

Jejich seznam najdeme v následující tabulce. Kraluje jí NVIDIA, o které jsem tu psal minulý týden. Tato akcie byla na počátku týdne téměř 4 % pod oním plovoucím průměrem. A jak ukazuje druhý číselný sloupec, průměrná návratnost této akcie dosažená během 22 dní po podobných korekcích v minulosti prý dosahuje více než 30 %.

0
Zdroj: CNBC

Jak jsem poukazoval minulý týden, podle mých hrubých výpočtů není NVIDIA ani po propadech posledních dní ani náhodou nastavena na nějaký umírněný dlouhodobý růst tržeb a hlavně toku hotovosti, který je schopna generovat. Její kapitalizaci (z minulého týdne) totiž ospravedlní jen hodně vysoký růst volného toku hotovosti: Pokud by po roce 2027 měl klesnout na „pouhá“ 4 %, musela by firma na ospravedlnění své současné kapitalizace do té doby růst průměrným tempem kolem 23 % ročně.

Možná, že důsledky chladnoucí kryptohorečky (tj., zejména nadměrné zásoby grafických karet) rychle pominou. A NVIDIA pak začne opět naplňovat očekávání trhu a skutečně se odrazí od trampolíny, kterou vykresluje uvedená tabulka. Je to ale asi ten nejideálnější scénář, který si lze nyní představit.

Na druhém místě seznamu figuruje společnost GE, které je nyní také všude plno a o které tu občas také rád píšu. Hodně zhuštěně je pro mě příběhem pádu korporátního megalomanství. Podle tabulky má GE tendenci trampolínově vyskočit téměř o 20 % poté, co si projde popsanou korekcí. Vůbec bych ale nebyl překvapen, kdyby tomu tentokrát „bylo jinak“. To, co se děje v GE, je strukturální změna, která bude trvat hodně dlouho.

Ona trampolína pak ještě historicky hodně pruží u společnosti Celgene, pak již její pružnost značně klesá – popropadová rally už se pohybuje kolem několika málo procentních bodů. Trochu mi to vše připomíná jednu studii, která se zabývala jinou investiční, nebo spíše spekulační strategií: Vybrat společnosti, jejichž čtvrtletní výsledky jsou značně volatilní a ony jsou na ně hodně citlivé. A pak sázet na ty, u kterých zrovna předpokládáme pozitivní překvapení během dalšího zveřejnění těchto výsledků. Stačí tedy „jen“ odhadnout, zda přijde ono překvapení. U výše uvedeného pak zase stačí „jen“ uhodnout, zda to tentokrát „není jinak“. Já to beru spíše jako takovou zajímavost.


Čtěte více:

Perly týdne: Akcie zachrání odkupy, GE klesne na pět dolarů a u nás bude delší dovolená
09.11.2018 12:57
Trh pomůže sám sobě: CNBC tvrdí, že na americký akciový trh se vrátil ...
Konec kryptoboomu, padající NVIDIA a zdravá korekce technologií
20.11.2018 18:12
S prvním říjnovým dnem se akcie společnosti NVIDIA vydaly směrem dolů ...
Vyhazují firmy peníze oknem?
29.11.2018 15:57
Podle investiční banky Natixis by bylo dobré najít odpověď na jednu vý...
Krize zanechala rány, ale nemůžeme se na ni vymlouvat donekonečna
29.11.2018 14:04
Podle hlavního ekonoma investiční banky Natixis Patricka Artuse je kri...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data