Akcie po celém světě se konsolidují a podle Raye Farrise z by v budoucnu mohlo dojít k dalším ztrátám. Ty by pro investory mohly představovat zajímavou příležitost k nákupu.
Data jsou „mnohem trhanější“, jak se momentum globálního růstu blíží vrcholu, uvedl ve středu Farris v pořadu CNBC „Squawk Box Asia“. "Pravděpodobně půjdeme do hlubší korekce na globálních akciových trzích," dodal.
Tato korekce však podle něj může investorům poskytnout „velkou příležitost“ poté, co celosvětové akcie zahájily rok silným začátkem. Do konce prvního čtvrtletí vyskočil index S&P 500 téměř o 6 % od své poslední zavírací ceny v roce 2020. Ve stejném období vzrostl celoevropský Stoxx 600 o 7,7 %, japonský Nikkei 225 ol 6,3 % a hongkongský Index Hang Seng o 4,2 %.

"Naším cílem za posledních pár měsíců bylo nesnažit se předhonit trh," řekl Farris. "Byli jsme velmi opatrní, abychom u akcií zůstali na strategických vahách v portfoliích, protože chceme mít zdroje na to, abychom mohli využít korekci."
Vysvětlil, že 30 let před rokem 2019 „činila průměrná korekce přibližně 14 %, ale průměrné zisky z této minimální hodnoty korekce byly 39 %“. V roce 2020 ale zaznamenal index S&P 500 průměrnou korekci přibližně 9 %, zatímco následné zisky činily přibližně 29 %.
Mnoho hlavních trhů vykázalo v prvním čtvrtletí silné výsledky, ale v posledních relacích byly akcie volatilní. A minulý týden byl pro akcie na Wall Street jedním z nejdivočejších období letošního roku. Tři hlavní indexy vykázaly nejhorší týdenní výkonnost od 26. února v době, kdy jsou investoři znepokojeni výhledem inflace v USA a jeho potenciálním dopadem na politiku Fedu.
V Asii je to nárůst infekcí koronaviru na místech, jako je Japonsko, Singapur a Tchaj-wan, co poslalo některé trhy také na horskou dráhu. Například index Taiex na Tchaj-wanu se v pondělí propadl téměř o 3 %, jen aby v úterý vzrostl o více než 5%.
Zdroj: CNBC