Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stanovisko Sdružení minoritních akcionářů Čra k možnému stažení akcií z trhu

Stanovisko Sdružení minoritních akcionářů Čra k možnému stažení akcií z trhu

4.2.2005 13:44
Autor: 

Následuje tisková zpráva Sdružení minoritnch akionářů ČRa:
(Praha, 4. února 2005) České radiokomunikace, a. s. (dále jen ČRa), vydaly dne 2. 2. 2005 tiskovou zprávu, kterou informují, že obdržely rozhodnutí Vrchního soudu v Praze o jejich odvolání proti rozhodnutí Městského soudu v Praze. Vrchní soud v Praze rozhodl tak, že se zamítá návrh na nařízení předběžného opatření Městského soudu, jímž bylo ČRa nařízeno zdržet se jakýchkoliv úkonů směřujících k vyřazení akcií ČRa z obchodování na českých oficiálních trzích.

Sdružení minoritních akcionářů Českých radiokomunikací (dále jen Sdružení) k tomuto uvádí, že dotyčné rozhodnutí Vrchního soudu ze dne 21. 1. 2005 obdrželo dne 2. 2. 2005. Sdružení v návaznosti na studium předložených dokumentů mimo jiné negativně vnímá zejména skutečnost, že mu nebylo předmětné odvolání ČRa (ze dne 17. 12. 2004) zasláno k vyjádření a následně Vrchní soud v nestandardně krátké lhůtě rozhodl v neprospěch Sdružení bez posouzení argumentů Sdružení.

Stejně negativně Sdružení vnímá postup Burzy cenných papírů Praha (BCPP), zejm. pozastavení obchodování s akciemi ČRa na burzovním trhu s platností od 28.1. a následné rozhodnutí o „důsledném prověření všech obchodů s akciemi této emise, jež na burzovním trhu proběhly v době od vydání soudního rozhodnutí až do minulého čtvrtka (28.1.)“. Sdružení očekává, že BCPP bude podrobně a objektivně informovat investorskou veřejnost o průběhu a výsledcích prováděné inspekce.

Skutečnost, že ČRa podaly na tři zakládající členy Sdružení (tedy nikoliv na Sdružení samotné) žalobu o náhradu škody ve zcela neodůvodněné výši 15.000.000 Kč, považuje Sdružení za účelový postup směřující k zastrašení všech minoritních akcionářů společnosti. Sdružení je přesvědčeno, že těmito kroky se ČRa snaží neadekvátním způsobem odradit všechny minoritní akcionáře společnosti od hájení jejich akcionářských práv. Tento postup považuje Sdružení za velmi znepokojující nejenom ve vztahu k minoritních akcionářům ČRa, ale ve vztahu k ochraně práv drobných akcionářů v ČR vůbec.

Sdružení nyní provádí analýzu nastalé situace a má v úmyslu bránit se zákonnými možnostmi s cílem chránit oprávněné zájmy a zákonem zaručená práva investorů.

Výbor Sdružení minoritních akcionářů Českých radiokomunikací


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university