Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř... a další ekonomické zprávy

    13.07.2004 11:24
    Autor: 

    Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. V druhé polovině června byla podle průzkumu CVVM podpora vládní koalice ještě nižší než ve volbách do Evropského parlamentu. Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny zvítězila by ODS s 30,5 %, druhá KSČM by získala 16 %. ČSSD by si sice mírně polepšila dostala by 11,5 % hlasů, ale KDU-ČSL jen 7,5 % a US-DEU dokonce již jen 0,5 %.
    (podrobněji ZDE)

    Kdoví jak to bude se sazbami. ČNB uvedla, že červnová inflace byla opět nižší než očekávání jejích prognostiků. Důvodem byl zase pomalejší růst cen potravin. Otázka načasování zvyšování úrokových sazeb začíná být čím dál složitější.
    (podrobněji ZDE)

    Německo už zase slibuje. Ministr financí Hans Eichel na schůzce z francouzským a polským kolegou opět ujišťoval, že v příštím roce bude rozpočtový schodek jeho země opět pod třemi procenty HDP.

    Stagnace místo zdražování. První odhady ukazovaly, že spotřebitelské ceny v Německu minulý měsíc vzrostly o 0,1 %, jenže detailní výpočet ukázal, že stagnovaly. Meziroční inflace tak klesla z květnových 2,0 % na 1,7 %.

    V Německu se rozjíždí diskuse o délce pracovní doby. Zatímco tamní známé ekonomické instituty varují před únikem pracovních míst do střední a východní Evropy, nebude-li prodloužen pracovní týden ze 35 na 40 hodin týdně, odbory se brání v obav z poklesu počtu pracovních míst.

    Průmyslová výroba ve Francii v květnu vzrostla o 0,2 % ve srovnání s květnem, meziročně o 2,0 %. Tamní stavebnictví o 0,7 %, resp. 3,4 %.

    Slovenské domácnosti si užívají. Maloobchodní tržby se v květnu meziročně zvýšily o 7,8 % po dubnovém růstu o 7,4 %.

    Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

    David Marek, Patria Online

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data