Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna bez reakce na deflaci a nezaměstnanost, mírně slábne na 31,78 Kč/EUR

Koruna bez reakce na deflaci a nezaměstnanost, mírně slábne na 31,78 Kč/EUR

10.02.2003 10:59
Autor: 

Údaje o deflaci a nezaměstnanosti neměly na korunu výrazný vliv, česká měna setrvává od rána na 31,78 Kč za euro a je tak tedy o několik haléřů slabší než v pátek. Bezprostřední reakce na makroekonomická čísla nepřišla, devizový trh bude hodnotit ekonomické ukazatele tohoto týdne jako celek a promítne je do kurzu postupně.

Na koruně projeví spíše regionální tendence a vývoj eurodolarového trhu. Středoevropské měny od rána mírně posilují, dolar stagnuje. Pro dnešek je však pravděpodobnější posílení koruny než její oslabení. Měna by se měla pohybovat v rozmezí 31,65 až 31,90 Kč za euro.

K dolaru koruna ve srovnání s otevíracím kurzem a pátečním závěrem také mírně oslabuje na 29,42 Kč/USD a kopíruje vývoj dolaru k euru. Také zde lze dnes očekávat spíše mírné posílení. Americká měna se dnes dopoledne pohybuje v úzkém pásmu kolem 1,0810 USD/EUR, aktuálně nepatrně posiluje na 1,0803. Dolar je i nadále pod vlivem rozhodování o Iráku, pokud se USA nepodaří přesvědčit Německo a Francii, které se snaží společnou iniciativou odvrátit válku, mohl by dolar postupně propadnout až k 1,09 USD za euro. Rozkol mezi spojenci je velmi negativní pro dolar, unilaterální akce Spojených států by byla finačně a politicky velmi nákladná a toho si jsou trhy vědomy. Dnes by mohla být pro eurodolarový trh důležitá německá průmyslová výroba (12:00) a tento týden bude potom klíčová páteční nová zpráva zbrojních inspektorů o Iráku.

Slovenská koruna jen o něco silnější než v pátek večer - 41,95 SKK/EUR, údaje o průmyslové a stavební výrobě bez vlivu na korunu. Polský zlotý posiluje na 4,168 PZL/EUR. Maďarský forint sílí na 246,00 HUF/EUR - trh neočekává, že dnes NBH změní úrokové sazby.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data