Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Společnost KBC Private Equity koupila Metal Znojmo

01.02.2006 17:53
Autor: 

KBC Private Equity, investiční společnost skupiny KBC Group, odkoupila 100% podílu ve společnosti Metal Znojmo. Metal Znojmo, společně s dceřinou společností Novaservis, patří mezi vedoucí výrobce a distributory vodovodních baterií a koupelnových doplňků v České republice a Slovenské republice. Metal Znojmo se zaměřuje zejména na výrobu kvalitních baterií pod značkou Metalia a na koupelnové doplňky známé pod značkou Novatorre. Novaservis distribuje širokou řadu baterií La Torre a Titania, řady koupelnových doplňků a dalšího vybavení koupelen, zejména pro zákazníky z oblasti velkoobchodu, maloobchodu, instalatérských řemesel a hypermarketů. Finanční podrobnosti transakce nebudou zveřejněny.

Společnosti Metal Znojmo and Novaservis za posledních let dosáhly významného růstu obratu, v roce 2005 ve výši 500 mil. Kč (€ 17.5 m). Společnosti sídlí v regionu jižní Moravy, Novaservis disponuje široce rozvinutou distribuční sítí v České republice a na Slovensku. Výrobky společnosti Metal Znojmo jsou dále exportovány do několika evropských zemí, např. do Německa, Velké Británie, Ukrajiny a Ruska. Společnost rozšiřuje další mezinárodní expanzi.

Floris Vansina, Managing Director, KBC Private Equity: “Touto akvizicí společností Metal Znojmo/Novaservis jsme velmi potěšeni. Obě společnosti mají silnou pozici na trhu, jsou silné v oblastech provozního řízení, finančních výsledků i manažerských zkušeností a mají před sebou atraktivní růstové příležitosti. Tento projekt je první investicí KBC Private Equity do 100% akciového kapitálu společnosti, což dále potvrzuje náš závazek k regionu”.

Prodávajícího v Transakci zastupovala poradenská skupina Horwath TPA Notia, aktivní v oblasti fúzí, akvizic, daňového poradenství a auditu (www.horwath.cz). Poradcem KBC Private Equity v Transakci byla Patria Finance přední domácí poradce v oblasti fúzí a akvizic a vedoucí obchodník s cennými papíry (www.patria.cz ). Československá obchodní banka, a.s. poskytla KBC Private Equity financování této akvizice (www.csob.cz) .

KBC Private Equity
KBC Private Equity – investiční společnost skupiny KBC Group – poskytuje rozvojový kapitál a financování odkupů středně velkých společností v rozmezí velikosti 2 – 50 mil. EUR. Společnost působí v Belgii a ve Střední Evropě, domovských zemích skupiny KBC. Na českém trhu je KBC Private Equity sesterskou společností Československé obchodní banky, a.s. a Patria Finance, a.s. V regionu má KBC Private Equity pobočky v Praze, Varšavě a Budapešti.

KBC Private Equity investuje do kontrolních či minoritních podílů ve společnostech a poskytuje finanční zdroje ve formě akciového kapitálu a mezaninového dluhového financování. Rozsáhlý zkušený tým 25 profesionálů řídí více než 75 aktivních investic v portfoliu s tržní hodnotou přesahující €350 mil. KBC Private Equity je aktivním akcionářem s dlouhodobou investiční strategií. Ve společnostech, kde působí se aktivně zapojuje do strategického rozhodování a poskytuje aktivní podporu manažerským týmům. Jako součást KBC Group společnost KBC Private Equity plně využívá rozsáhlé znalosti a síť skupiny.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data