Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie minulý týden posilovaly, index S&P 500 registroval největší týdenní nárůst od listopadu 2004

Americké akcie minulý týden posilovaly, index S&P 500 registroval největší týdenní nárůst od listopadu 2004

31.07.2006 14:39

Americké trhy minulý týden výrazně posilovaly, širší index S&P 500 zaznamenal největší týdenní nárůst od listopadu 2004 poté, co vládní reporty ukázaly, že FED pravděpodobně zastaví další zvyšování úrokových sazeb. Zpráva ministerstva obchodu ukázala, že ekonomika ve 2Q rostla tempem 2,5 %, zatímco v předchozím čtvrtletí rostla o 5,6 %. Ekonomové očekávali tempo růstu ve výši 3 %. Pravděpodobnost že FED opět zvýší úrokové sazby se tak snížila. Z jednotlivých komponentů indexu DJIA nejvíce posilovaly akcie General Motors (+11,63 %), Merck (+10,06 %) a AT&T (+9,95 %). Téměř na místě přešlapovaly akcie 3M (-0,28 %) a Boeing (-0,21 %). Akcie automobilek v pátek rostly již desátým dnem v řadě a vyrovnaly tak rekord z období 25.července až 7.srpna 1984.

Akcie společnosti AT&T posílily o 9,95 % poté, co společnost vykázala ve druhém čtvrtletí zisk ve výši 58 centů na akcii, průměrné odhady analytiků oslovených společností Thomson Financial se přitom pohybovaly na částce 53 centů. Management společnosti dále oznámil, že hodlá odkoupit zpět své akcie v hodnotě 10 miliard USD. Akcie SanDisk, největšího výrobce v oblasti paměťových flashových karet, zaznamenaly raketový nárůst o 26 % na částku 47,14 USD poté, co společnost překvapila čtvrtletními výsledky. Ve 2Q dosáhla čistého zisku 95,6 milionů USD, nebo 47 centů na akcii, oproti předchozím 70,5 milionů USD / 37 centů na akcii za stejné období loňského roku.

Naopak nedařilo se akciím Dow Chemical, největšího výrobce plastů na světě, které se propadly o 6,8 % na částku 34,03 USD poté, co reportovala 19% pokles zisku ve druhém čtvrtletí. Čistý zisk klesl na 1,02 miliard USD / 1,05 USD na akcii, z předchozích 1,27 miliard USD / 1,3 USD za stejné období loňského roku, při tržbách 12,51 miliard vs. 11,45 miliard USD v loňském roce. Analytici očekávali zisk 1,13 USD na akcii a tržby ve výši 12,08 miliard USD. Ještě hůře na tom byly akcie Amazon, které se propadly o 18 % na částku 27,17 USD. Zisk ve 2Q dosáhl 5c/akcii a zaostal tak za 6c očekávanými analytiky. Společnost zároveň razantně snížila svůj odhad celoročního provozního zisku na 440 mil. USD oproti předešlým 520 mil. USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data