Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hádanka ohledně třetího mobilního operátora na Slovensku pokračuje

Hádanka ohledně třetího mobilního operátora na Slovensku pokračuje

1.8.2006 10:15

Výběr třetího mobilního operátora na Slovensku ještě pořád nezná svého vítěze. I když předpokládaný termín 14 dní pro vyhlášení vítěze již uplynul, devítičlenná Výběrová komise Telekomunikačního úřadu ještě nerozhodla. Komise bude rokovat dnes, přičemž podle zpráv tamního denníku Hospodářské noviny nemusí být vítěz znám již dnes. Nicméně ve hře jsou tři zájemci: Telefonica O2 Czech Republic, rakouský Mobilkom a konsorcium B Four tvořeného Pentou a Českými Radiokomunikacemi. Pro výběr třetího mobilního operátora jsou stanovena určitá oficiální kriteria:

-50% váhu má přispění účastníka k posilnění konkurenčního trhu v oblasti elektronických komunikací
-20% váhu má připravenost a časová postupnost budování sítí a poskytování služeb
-15 % zkušenosti účastníka s poskytováním elektronických komunikačních služeb – mobilních telefonních sítí GSM a UMTS
-10% rozsah služeb poskytovaných ve frekvenčních blocích dle výzvy
-a jen 5 % nabízená jednorázová úhrada za přidělení frekvenčních bloků

I když jsou váhy oficiálně přesně stanoveny, může jít spíše jen o orientační indikátor při rozhodování Výběrové komise. Je zřejmé, že zvýšení konkurence bude hlavním faktorem, který bude brán na zřetel, avšak jeho objektivní kvantifikace je obtížná.

Cena za licenci byla stanovena na minimální úrovni pouze 100 mil. Sk. I když je cena za licenci nízká, náklady na vybudování vlastní infrastruktury budou pro nového operátora nejvýznamnější položkou, která může v průběhu několika příštích let dosáhnout desítek miliard korun. Penetrace na trhu přitom dosahuje již 85 %. A právě toto může být znepokojujícím faktorem pro investory vnímající v současnosti akcie společnosti Telefónica O2 Czech Republic spíše jako dividendové.


Váš názor
 • proč to děláte?
  1.8.2006 10:45

  Je neuvěřitelné jak se každá zpráva ohledně akcie Tel O2 ČR na těchto stránkách interpretuje maximálně negativně ! Co je negativního na případné investici do slovesnkého mobilního operátora, když zadlužení Tel O2 ČR je zcela minimální? Jak může být z vašeho pohledu ohrožena dividendová politika, když celý scénář Patrie ohledně této akcie stojí na zpochybňování dividendové politiky díky vysokému free float
  Michal
  • ha ha ha
   1.8.2006 11:15

   To si opravdu myslite, ze partaci tady neco zmuzou s nejakym tlacenim ceny? Dost ubohy ne? Proste sedite na blbym titulu, to je cely, vazeni! Mozna byste se meli zamyslet vy ;-) nejsem v telecim az po usi, takze to muzu videt s odstupem - prijde mi, ze parte ty cile celkem vychazeji.
   Krvavý Mirek
 • Váš názor byl zrušen
  1.8.2006 10:35

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  it
  • ha ha ha
   1.8.2006 11:01

   Pravda bolí,co?Vy mě těma kecama o telefon poškozujete už rok.Kdybyste tak blbě nekafrali do tohohle titulu,tak jsme dneska min o kilo vejš,kapíto?Rzchle to smažte,cenzoři!!!!
   it
   • Přečti si, prosím ,
    1.8.2006 11:12

    můj příspěvek na Telefonice.
    babička
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data