Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kam se vydá ECB?

Kam se vydá ECB?

2.3.2011 11:39
Autor: Redakce, Patria.cz

Pokud v Evropě dojde ke zvýšení sazeb, nebo se jen objeví očekávání tohoto zvýšení, euro v krátkém období pravděpodobně posílí. Důležité ale je si uvědomit, že monetární politika je z hlediska zemí na periferii značně utažená, zatímco z hlediska zemí jádra eurozóny je velmi uvolněná. Zůstává tak otázkou, kterým směrem se ECB přikloní – zda spíše k potřebám zemí na periferii, či Německa a jemu podobným zemím. Pro CNBC to uvedl Hans Redeker, který stojí v čele globálních měnových strategií v BNP Paribas. Pokud bude politika utažená a euro posílí, je podle něho potřeba sledovat vývoj rizikových spreadů a CDS zemí na periferii.

Simon Warner z AMP Capital se domnívá, že ECB bude vysílat jestřábí signály a celkově tíhne ke zvýšení sazeb. Pokud je ale skutečně zvýší, bude to chyba, protože v eurozóně stále existuje velká produkční mezera a může být dosaženo poměrně vysokého růstu, aniž by rostla inflace. Tento pohled je podle Warnera relevantnější, než „dívat se na PPI a říkat, že rostou inflační tlaky”.

Richard Jerram, hlavní ekonom Macquarie Securities, v rozhovoru pro CNBC připomněl, že skutečné řešení krize v eurozóně zatím nepřišlo. Co se týče růstu její ekonomiky, je ale patrné, že síla ekonomiky Německa, Francie a dalších zemí jádra více než vyvažuje slabost ekonomik na periferii.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data