Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza mírně roste, sváteční náladě však neodolala

Pražská burza mírně roste, sváteční náladě však neodolala

13.06.2011 11:28, aktualizováno: 13.6. 11:32
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Aktualizováno

Pražská burza začíná nový týden nakonec pozitivně, ačkoliv objemy jsou velice nízké. Index PX po úvodním mírném poklesu aktuálně roste o 0,4 procenta a zatím se od rána zobchodovaly akcie za 300 milionu korun. Důvodem nízké likvidity na českém trhu jsou svátky Letnic, jejichž oslavy dnes zavřely tyto burzy v Evropě: Rakousko, Maďarsko, Dánsko, Řecko, Norsko a Švýcarsko.

ČEZ (897,5 CZK, 1,41%) se v rámci první seance týdne v Praze pomalu posouvá zpět k 900 korunám. Komerční banka (4090 CZK, 0,74%) roste o půl procenta v souladu se svými evropskými konkurenty a zřejmě dnes bude atakovat 4100 . Na Erste Bank (826 CZK, 0,06%) se zatím zobchodoval pouze dva loty, což je dané faktem, že ve Vídni je dnes svátek. Telefónica O2 (419,9 CZK, 0,00%) testuje hladinu 420 korun. Ostatní tituly odpočívají bez výraznější aktivity.

Velcí investoři by si již v průběhu týdne mohli připravovat pozice před řadou změn v bázích indexů. K pátečnímu závěru obchodování se totiž mění báze indexu pražské burzy PX, benchmarku středoevropských akcií – CECE Composite index – a v souvislosti s rebalancí indexů FTSE dojde i k přijetí NWR do indexu FTSE 250.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025
19:00Direct Financing s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data