Samotný úvod na amerických trzích přinesl v rámci poslední seanci týdne na Wall Street pokles, který se rozvíjel až na -1,5 procenta, kdy index S&P 500 oslabil až k úrovni 1165 bodů. Důvodem je jednak vývoj v Evropě, který přináší další kolo nedůvěry v přijatelné řešení, ale také aktuální nejistota ohledně průchodnosti plánu na podporu trhu práce prezidenta Obamy.
Celkem má fiskální stimulace daňové poplatníky představená v noci americkým prezidentem vyjít na 450 miliard dolarů - více než polovina z této částky by měla jít na snížení daní z příjmů pro zaměstnance (175 miliard dolarů) i zaměstnavatele (70 miliard dolarů). Bernanke včera pouze zopakoval, že Fed bude všemožně usilovat o to, aby podpořila slabou ekonomiku a působila na snížení vysoké nezaměstnanosti. Problémy a špatná nálad však opět přicházejí především z druhé strany Atlantiku.
Výsledkem je nejen pokles akciových trhů ale také silné posílení USD vůči EUR i dalším měnám, když díky dluhové krizi investoři vstupují do USD. Investoři pak v rámci tohoto týdne přelévají svoji důvěru s každým obchodním dnem, index S&P 500 by přes týdenní rozsah 5,5% mezi minimem a maximem uzavíral na úrovni 1172 bodech s 0,2% ztrátou. V tuto chvíli by takový vývoj nebyl důsledně ve prospěch možného poklesu, naopak případné pozitivní poselství po zasedání G7 může nabídnout prostor k růstu.