Hned v prvním týdnu nového roku se evropské akcie rozhodly umazat část roční ztráty za 2011. Růst ale nebyl zdaleka přesvědčivý a na všech sektorech. Především ve středu se opět objevily negativní zprávy o stavu eurozóny, především Řecka. Konec týdne se ale svezl na velmi pozitivních makrodatech z amerického trhu práce. Nezaměstnanost v prosinci klesla na nejnižší úroveň od února 2009, konkrétně na 8,5 %. Eurodolar růstový týden nezobchodoval, averze k euru se projevila na jeho pátém týdenním poklesu v řadě. Nový týden otevírá na hodnotě 1,275 EUR/USD.
Nejslabším sektorem byly v minulém týdnu banky. Negativní nálada panovala na celém sektoru poté, co italská Unicredit oznámila, že bude navyšovat kapitál emisí nových akcií s výrazným diskontem. Akcie banky po této zprávě propadly o 38 % a zažily tak nejhorší týden od roku 1989. Francouzská plánuje snížit počet svých zaměstnanců přibližně o 10 % v korporátní a investiční divizi. Titul na to reagoval propadem o 9,5 %. Pokles se nevyhnul ani německé , která odepsala 8,3 %. Bankovní sektor v rámci panevropského Stoxx 600 klesnul o 2,7 %.
Jeho propad však komfortně vyvážily zdejší automobilky, které v minulém týdnu v průměru vylepšily svou pozici o 6,4 %. Skupina analytiků z R.L. Polk & Co. zveřejnila, že očekává nárůst globálních prodejů automobilů o 6,7 %, který bude podpořen především 16% pokrokem v Číně. , který mimo jiné navýšil svůj podíl v Chrysler Group, rostl o 12 %. Německé posílilo o 7,3 %, Daimler si polepšil o 7,5 % a o 7,1 %. Automobilky byly nejsilnějším argumentem pro růst německého indexu DAX o 2,7 %.
Komoditní producenti zase silně pomáhali britské burze. Rostoucí cena mědi podpořila akcie a Kazakhmysk. Britský FTSE tak rostl o 1,5 %. Francouzský CAC , ovlivněný nejistotou na bankovním sektoru snížil naopak svou hodnotu o 0,7 %.