Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste Bank odkoupila zpět hybridní kapitál, čeká z něj zisk 150 mil EUR

Erste Bank odkoupila zpět hybridní kapitál, čeká z něj zisk 150 mil EUR

5.3.2012 16:14
Autor: Redakce, Patria.cz

Skupina Erste Group Bank v rámci svého programu zpětného odkupu hybridního kapitálu Tier 1 a Tier 2 získá cenné papíry téměř za 830 milionů eur. Přesněji, skoupí vlastní kapitál dle Tier 1 za 496 mil. EUR a dle Tier 2 za 332,4 mil. EUR Erste Bank (476,6 CZK, -1,51%) cenné papíry nakoupila za nižší cenu než par a již v únoru oznámila, že chce zpět tento kapitál po jeho získání zrušit. Mluvčí Erste Bank Hana Cygonkova dále uvedla, že očekává, že zisk z této transakce dosáhne asi 150 milionů eur, zatímco při spuštění programu mluvčí mluvila o 160-170 mil. EUR.

Nabídka zpětného odkupu hybridního kapitálu Erste Bank zahájila 17. února a skončila v pátek 2. března. Účelem tohoto opatření bylo posílit jádrový kapitál, do kterého se odkupované cenné papíry již nebudou započítávat. S obdobným krokem Erste Bank následovaly i další rakouské banky, kterým Evropský bankovní úřad (EBA) na podzim nařídil navýšit do poloviny roku 2012 úroveň jádrového kapitálu na úroveň 9 procent rizikových aktiv.

Erste Bank minulý týden představila výsledky hospodaření za loňský rok. Spolu s nimi banka uvedla, že úroveň jádrového ukazatele Tier 1 dle EBA dosáhla na konci roku již 8,9 procenta. Původně zátěžovými testy EBA zjištěný kapitálový nedostatek 743 milionů eur banka do konce roku 2011 tak zredukovala na 166 milionů eur.

(Zdroj: Erste Bank, Bloomberg, Reuters)


Váš názor
  • by ma len zaujímalo AKO
    5.3.2012 16:21

    dosiahne ZISK, a prečo ten kto predáva nie je ochotný si nechať tento zisk. Vlastne prečo to nespravila skôr ?
    Open_mind
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data