Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O'Neill: Akcie poskytnou slušnou návratnost, nejatraktivnější jsou regionální banky a firmy orientující se na čínskou spotřebu

O'Neill: Akcie poskytnou slušnou návratnost, nejatraktivnější jsou regionální banky a firmy orientující se na čínskou spotřebu

18.10.2012 18:20
Autor: Redakce, Patria.cz

Riziková prémie akciových trhů se nachází velmi vysoko, v podstatě od roku 2008 jsou patrné intenzivní obavy z dalšího vývoje. Pro investory, kteří se orientují na delší investiční horizont, jsou ale akcie atraktivnější než dluhopisy a v budoucnu by měly nabídnout slušnou návratnost. Pro CNBC to uvedl Jim O'Neill z Goldman Sachs Asset Management. Ani výsledková sezóna se nevyvíjí tak negativně, jak někteří očekávali; ekonom to však přisuzuje výbornému managementu očekávání ze strany vedení korporací. To totiž nastavilo očekávání tak nízko, že není nijak těžké ho překonat.

O'Neill se domnívá, že soukromý sektor v USA se vyvíjí pozitivním směrem. Poukázal například na to, že zlepšující se situace na trhu s nemovitostmi se promítá do vývoje v bankovním sektoru. Zlepšení tak vykazuje známky udržitelnosti, které v předchozích „minioživeních“ chyběly. Jestliže pak z Washingtonu uvidíme „trochu dobré vůle“, může růst HDP přesáhnout 2,5 %. Ekonom také zmínil, že nyní stojí v čele asset managementu a jeho pohled na vývoj trhu se nekryje s tím, co říká oddělení výzkumu v Goldman Sachs, kterému šéfoval dříve. Podle jeho názoru se bude index S&P 500 na počátku příštího roku pohybovat mezi 1500 – 1550 body. Je pochopitelné, že se stratégové obávají fiskálního útesu, O'Neill ho podle svých slov ale nepovažuje za tak velkou hrozbu. Je si totiž jistý, že se politici budou snažit dosáhnout nutné dohody.

Ekonom považuje za atraktivní investice spojené s trhem nemovitostí včetně finančních titulů a zejména regionálních bank. Trhy podle něho také začínají chápat, že se v Číně změnila situace a rozhodující v současnosti není výše růstu, ale jeho kvalita. Z toho by mohly těžit velké mezinárodní společnosti, které se orientují na spotřební zboží. Do třetice pak O'Neill zmínil americké energetické firmy, které těží ze současného vývoje na trzích s energiemi. 

Jim O'Neill na CNBC:


O'Neill se nepřidal k těm, kteří se domnívají, že by trhu prospělo vítězství Romneyho. Na trh by totiž mohla dolehnout nejistota spojená s postoji republikánů k monetární politice a se změnami ve vedení Fedu. Nejvíce by se vítězství Romneyho mohlo projevit na dluhopisových trzích posunem výnosové křivky, vliv na akciové trhy by byl menší.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • firmy orientující se na čínskou spotřebu
    19.10.2012 7:03

    zapomente na zlato a ropu - zamerte se tady na investovani do ryze. Umite si vubec predstavit co ji takovy narod sni. A jedi ji tam vsichni - chudy i bohaty. Bez aut, mobilu a komputeru se lide obejdou - bez jidla ne.
    Zabzinek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y