Evropské obchodování v minulém týdnu skončilo s velmi mírným ziskem. Investoři příliš nereagovali na slušné výsledky, které zahájily americkou výsledkovou sezónu. Dobrá čísla představily rovnou dva bankovní domy a . Prudký nárůst se ale soustředil pouze na jejich akcie. Evropské banky zakončily minulý týden s decentní ztrátou 0,1 %. Růst naopak podporovala makrodata z Číny a Spojených států. Čínský HDP vykázal zrychlení růstu poprvé po dvou letech. Ve čtvrtém kvartálu rostl o 7,9 %, ve třetím jen o 7,4 %. Američany potěšil například nárůst počtu započatých staveb, který rostl rovnou o 12,1 %, tedy nejvíce od června 2008.
Panevropský index Stoxx 600 zakončil týden beze změny, hlavní západoevropské indexy CAC a FTSE ale rostly. Francouzský CAC přidal jedno procento s podporou automobilek. v minulém týdnu oznamoval, že brzy představí nové Clio. Inovacemi se firma bude snažit bojovat s poklesem tržeb v Evropě. Jen v minulém týdnu rostly akcie Renaultu o 8,6 %. Celkově byl automobilový sektor velkým tahounem, jeho týdenní růst dosáhnul 1,5 %. Za se seřadily automobilky a . Na francouzském trhu se také vyhouply výše akcie . Tamní výrobce letadel Airbus totiž může profitovat z toho, že konkurenční musel stáhnout z provozu nové letouny Dreamliner, kvůli problémům s bateriemi.
Britský index FTSE v minulém týdnu zaznamenal nárůst 0,5 %. Těžař zlata v Rusku, Petropavlovsk, jehož akcie jsou v Británii obchodované, rostl o 10 %. Jeho produkce překonala odhady a navíc General Nice Development, jeden z největších dovozců uhlí do Číny, oznámil záměr si v Petropavlovsku nakoupit podíl. V souvislosti s dobrými makrodaty v Číně rostly také akcie dalších komoditních producentů Evraz a .
Německému indexu DAX již se v minulém týdnu tolik nedařilo. Burza se ocitla pod tlakem energetik a , které negativně opisují propad silové elektřiny na nová minima. Nedařilo se ani softwarovému vývojáři a farmaceutickému .