Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Paroubek: Reuters si slova o vládě ČSSD s komunisty vymyslel

Paroubek: Reuters si slova o vládě ČSSD s komunisty vymyslel

26.10.2005 16:56
Autor: 

Následuje prohlášení premiéra k rozhovoru pro agenturu Reuters:
S politováním musím konstatovat, že agentura Reuters zcela zkreslila obsah rozhovoru, který jsem jí poskytl. V uveřejněné verzi tohoto interwiew jsou uvedena vyjádření, která jsem nikdy neřekl. Především jsem nikdy panu redaktorovi Reuters nesdělil, že sociální demokracie uvažuje po volbách o menšinové vládě s podporou komunistů a že by to bylo nejčistším řešením. Tato slova si pan redaktor sám vymyslel, jednoduše napsal to, co chtěl slyšet, ale já jsem to neřekl.

V rozhovoru jsem zcela jednoznačně na dotaz, o čem jste ochotni s komunisty diskutovat, zda o funkcích, uvedl následující dle záznamu, který máme k dispozici a který můžeme poskytnout:

„Já si nemyslím, že pokud jde o parlamentní funkce, tak ty mají už dnes, tak proč by nemohli mít parlamentní funkce? Pokud jde o funkce v exekutivě, tak to myslím, že nepřipadá v úvahu, to je jasné. To koneckonců vyjádřil tento názor i pan předseda Filip, že je mu to jasné, při eventuálním vzniku levicové vlády. A já tu vládu chci formovat jako vládu levostředovou, tzn. jako vládu sociální demokracie + odborníků, kteří budou spíše napravo od sociální demokracie, v politickém středu, takže vládu levého středu. Takže, já si myslím, že tady nějaké obavy o demokratický charakter této země vůbec nepřipadají v úvahu. Umím si představit, že některé zákony budou prohlasovávány spolu s komunisty. Budou jiné zákony ekonomického charakteru, které naopak budou prohlasovávány s někým jiným.“

Ve světle této skutečnosti je zcela mimo realitu hysterická reakce Občanské demokratické strany.

Včerejší článek k rozhovoru, proti kterému se premiér ohrazuje: Paroubek: Menšinová vláda ČSSD přichází v úvahu

Další článek k tématu: Paroubek chce mluvit s šéfy Novy a Primy - nelíbí se mu výsledky diváckých debat


Váš názor
 • Paroubek
  27.10.2005 20:39

  Napadnout Reuters- budto nesmirna odvaha, nebo velika nekontrolovana samolibost.
  O.Irsecky
 • Chápu premiéra Paroubka
  27.10.2005 13:37

  Zatracení západní novináři. To by se v Bělorusku nestalo.
  Rik
 • Paroubek
  27.10.2005 10:38

  Vyrok je jasny, moznosti take- mensinova vlada s komunisty. Vse ostatni klasicke politicke lhani. Kdyz k tomu pripocteme ,ze nechal mlatit mlade lidi jako za totace, neni mozne ,aby ho volil kazdy soudny clovek kteremu je pod 40 let. Paroubek ma nebezpecny sklon cenzurovat media. S komunisty v zadech muze byt castecne uspesny.
  O.Irsecky
 • Ma vubec cenu jeste na nej reagovat?
  27.10.2005 9:40

  Uz je docela dost smutne a tristni, co si tento bolsevicky jkadr v teto republice dovoluje a bohuzel nikdo nema silu ho kopnout alespon pres kotniky. Mozna uz ani nema cenu na ty blaboly reagovat, ale je dost smutne, ze on je ted zrovna premier, jeste porad nechapu jak je to mozne. Muze rikat 1000x co myslel nebo nemyslel nebo nerek, ale je kazdemu kdo si umi spocitat pocty do 200 je jasne, ze pokdu bude mit nejakou mensinovou vladu on, tak nikdo jiny nez komunisti s nim hlasovat nebudou, a jesli ano, tak pak uz opravdu ale opravdu nevim...
 • Pařez z RaJe
  27.10.2005 9:06

  Již stačí,že pařez z RaJe chce mluvit s šéfy Novz a Primy o výsledku diváckých anket.Musí zapomenout na to,že nežijem v totalitě a nebude vše růžové a cenzurováno ÚV KSČ,soudruhu pařezi z RaJe!
  ohřívač párků z RaJe
 • Reuters
  26.10.2005 18:14

  Reuters je ve svete povestna svoji objektivitou. Nejaky "Parez" na tom nic nezmeni.
  Thyronx
  • Reuters jsou mistři
   02.11.2005 13:49

   Citát, kterým se Paroubek ohání, je tak úžasně "srozumitelný", že si nedovedu představit jeho publikování běžné veřejnosti, aniž by k němu někdo podal vysvětlivky. Pokud Reuters dokázala stručně a jasně vyjádřit skrytý smysl toho nesmyslu, smekám. Těším se, jak nám premiér vysvětlí, kde že chce vzít ty odborníky ze středu. KSČM je nalevo, US-DEU to má spočítané, KDU-ČSL nemá ve své politické orientaci jasno a ODS s nimi spolupracovat nebude. Pokud myslel lidi, jako je Martin Jahn, ti vezmou roha nejpozději do voleb, pokud už nejsou pryč. Když budou mít socani bez komunistů 30%, budou rádi. Snížením daní v jejich stylu si nanejvýš podrží své věrné, ale nové voliče nezískají. Takže slova Reuters jsou přinejmenším výsledkem solidní úvahy. A té není Paroubek zjevně schopen.
   Jirka
 • proboha
  26.10.2005 17:17

  zavřete toho chlapa do polepšovny
  klídek
  • 27.10.2005 10:10

   Z citátu vůbec není jasné, co ten chlapík chtěl říct. Kdo takhle zamotaně mluví, ten takhle zamotaně i myslí. Pánbůh s námi.
   toshi
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data