Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Siemens Fond pomoci

18.5.2005 11:07
Autor: 

Siemens se tradičně řadí k firmám, jimž není lhostejný osud handicapovaných lidí. Ve všech 190 státech, kde má své regionální pobočky, pomáhá prostřednictvím charitativních organizací dětem i dospělým s fyzickými i sociálními handicapy. Na území České republiky zahájila společnost Siemens, s.r.o., v červnu 2004 vlastní charitativní projekt nazvaný Siemens Fond pomoci. Jeho mottem a zároveň i cílem je pomáhat slabším a potřebným, kteří se ne vlastní vinou dostali do obtížné situace a nemohou si pomoci sami. Záměrem je systematicky podporovat neziskové organizace, které pomáhají dětem a dospělým se zdravotním nebo mentálním postižením či sociálními problémy. Siemens Fond pomoci uděluje každý měsíc finanční grant v celkové výši 200.000 Kč, který je vždy určen na konkrétní vybraný projekt. Finanční částka může být přidělena buď jednomu projektu, nebo rozdělena mezi více, maximálně však čtyři žadatele. O přidělení grantů rozhoduje komise složená ze zástupce společnosti Siemens a představitelů neziskového sektoru. Tato odborná komise vybírá nejlepší projekty ze všech regionů České republiky.

Základní pravidla Siemens Fondu pomoci

  • Společnost Siemens, s. r. o., každý měsíc uděluje finanční dar v celkové výši 200.000 Kč na podporu charitativní činnosti neziskových organizací působících na území ČR.

  • Žadatel musí být výhradně nezisková právnická osoba registrovaná v České republice (obecně prospěšná společnost, občanské sdružení nebo církevní právnická osoba) a působící na území ČR.

  • Finanční dar společnosti Siemens bude poskytnut pouze na nákup hmotného materiálu, který musí být zakoupen do šesti měsíců od udělení finančního daru.

  • Projekty, kterým bude udělen finanční dar, vybírá šestičlenná komise.

  • Finanční dar 200.000 Kč může být udělen buď jednomu žadateli nebo může být rozdělen maximálně mezi čtyři žadatele.

Úplné podmínky Siemens Fondu pomoci a pravidla pro podání žádosti naleznete na internetové adrese www.siemens.cz/fondpomoci.

Podpořené projekty

V rámci projektu Siemens Fond pomoci bylo do března 2005 podpořeno 32 organizací, mezi které bylo rozděleno celkem 2,041.286 Kč.
Finanční příspěvek putoval také do pražského Nadačního fondu Rozum a Cit. Jeho hlavním posláním je již osm let pomoc opuštěným a sociálně znevýhodněným dětem v celé České republice. V dané oblasti se tato nevládní organizace zaměřila na podporu pěstounských rodin, které poskytují náhradní rodinnou péči, nejčastěji dětem z dětských domovů, a to ve formě pomoci při financování rekonstrukcí a přístaveb obydlí, ve kterých je zabezpečen vhodný prostor pro děti v náhradní rodině. Siemens Fond pomoci poskytl Nadačnímu fondu Rozum a Cit finanční prostředky pro dvě pěstounské rodiny. Granty budou využity k zakoupení nábytku do dětského pokoje a stavebního materiálu k dobudování dětských pokojů v podkroví. Na snímku je rodina Markova, která má v péči celkem 10 dětí.

Kontakt: Siemens, s. r. o. Fond pomoci Evropská 33a, 160 00 Praha 6, infolinka: 233 033 777, fondpomoci@rg.siemens.cz, www.siemens.cz/fondpomoci

(Komerční prezentace)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y