Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TelSource - oficiální tisková zpráva

TelSource - oficiální tisková zpráva

2.12.2003 11:06
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy
TelSource N.V. (“Telsource”) oznamuje, že nabízí 86,964,250 kusů akcií (včetně tzv. práva na over allotment) společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. (“Český Telecom”), což představuje přibližně 27,0% podíl na základním kapitálu Českého Telecomu, formou accelerated book built transakce. Nabídka obsahuje nabídku prodeje akcií a Globálních depozitních certifikátů (GDR) institucionálním investorům v České republice, v Evropě i na mezinárodních trzích.

Fond národního majetku České republiky se zavázal, že neprodá akcie Českého Telecomu v období následujících 90 dnů po uzavření této transakce, za podmínky, že mu Vláda České repuliky nebo jiná organizační složka státu prodej výslovně neuloží.

V souvislosti s touto nabídkou může stabilizační manažer využít tzv. over-allotment opce nebo provést jiné transakce s účelem udržet tržní cenu akcií nebo Globálních depozitních certifikátů na vyšší úrovni, než na jakou by na otevřeném trhu za těchto okolností krátkodobě klesla. Tyto transakce se mohou promítnout do ceny akcií Českého Telecomu přijatých k obchodování na Burze cenných papírů Praha a do ceny Globálních depozitních certifikátů přijatých k obchodování na Londýnské burze cenných papírů (London Stock Exchange). Výše popsaná stabilizace, pokud je započata, může být kdykoli přerušena.

– DISCLAIMER –

V České republice je toto oznámení určeno pouze institucionálním investorům (investičním společnostem, investičním fondům, penzijním fondům a pojišťovnám atd.) v rámci § 5(1) zákona č.15/1998 Sb. o Komisi pro cenné papíry, ve znění novel (”institucionální investoři”) a osoba, která není institucionálním investorem, nemůže jednat na základě tohoto oznámení. Investice, nebo jiná činnost vztahující se k investici na základě tohoto oznámení, je umožněna pouze institucionálním investorům a pouze s institucionálními investory může být o takové investici jednáno.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data