Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bivideon nabídne za akcii Čra 245 Kč, cenu bude schvalovat KCP

Bivideon nabídne za akcii Čra 245 Kč, cenu bude schvalovat KCP

07.07.2003 9:20
Autor: 

Bivideon v pátek potvrdil, že přiměřenost ceny nabídnuté v odkupu bude doložena posudkem znalce a předložena ke schválení KCP. KCP je povinna rozhodnout o nabídce převzetí do osmi pracovních dnů od jejího předložení navrhovatelem s tím, že tato lhůta může být z důležitých důvodů prodloužena o dalších pět pracovních dnů. Komise pro cenné papíry může rovněž navrhovateli uložit, aby ve stanovené lhůtě nabídku převzetí změnil.

Pokud bude nabídka převzetí schválena KCP a pokud budou zajištěny finanční prostředky pro financování nabídky převzetí, má Bivideon v úmyslu uveřejnit nabídku převzetí nejpozději do konce měsíce července roku 2003. Společnost Bivideon zamýšlí nabídnout za jednu akcii Čra 245 Kč.

Výše uvedené tedy znamená, že již cena v dobrovolném odkupu bude schvalována KCP (nebude se tudíž čekat na překročení 75% vlastnické hranice) a nebude tak potom muset dojít k povinnému odkupu - bude pokračovat již stávající odkup. V této situaci nevidíme jako nemožné to, že v případě, že KCP bude trvat na výraznějším zvýšení ceny (respektive přisouzení větší váhy valuační metodě, která by k tomuto vedla), ani dobrovolný odkup se nakonec neuskuteční. MVH byla svolána na 22. července, rozhodným dnem je 15. červenec.

Jiří Soustružník


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Stitch Fix Inc (01/21 Q2, Aft-mkt)
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y