Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tisková zpráva KCP: Na obchodníka s cennými papíry Finnex Praha byl prohlášen konkurz

9.11.2001 16:28
Autor: 

(Následuje úplné znění tiskové zprávy) Komise pro cenné papíry doporučuje všem zákazníkům společnosti Finnex Praha, aby uplatnili svoji pohledávku v konkurzu, který byl na společnost prohlášen 7. listopadu 2001. Přihlášku k uplatnění pohledávky v konkurzu je nutno podat u Městského soudu v Praze, Slezská 9, 120 00 Praha 2. Lhůta pro přihlášení pohledávek je 30 dnů ode dne prohlášení konkurzu, posledním dnem lhůty je 7. prosinec.

Zákazníci společnosti Finnex Praha mohou k přihlášení pohledávky v konkurzu použít formulář a vysvětlení, které Komise zveřejnila na svých internetových stránkách v souvislosti s prohlášením konkurzu na společnost Private Investors. Formulář i vysvětlení jsou k dispozici na adrese www.sec.cz v oddílu Novinky.

Komise v současné době zpracovává právní analýzu nároků zákazníků Finnex Praha na náhradu z Garančního fondu obchodníků s cennými papíry. O výsledném právním stanovisku budeme informovat. Veškeré informace, včetně kontaktu na Sdružení klientů a poradců společností Finnex Group a Finnex Praha, jsou k dispozici na internetové stránce Komise www.sec.cz v Novinkách.

Historie:
Komise vede s obchodníkem s cennými papíry, společností Finnex Praha od 15. 9. 2000 správní řízení ve věci podezření z porušování právních předpisů v oblasti obchodování s cennými papíry, podle kterých je obchodník povinen zajistit, aby měl dostatek prostředků ke splnění závazků vůči klientům. Zároveň Komise dne 12. 9. 2000 rozhodla o předběžném opatření, kterým společnosti Finnex Praha zakázala uzavírat další smlouvy s klienty či poskytovat plnění z již uzavřených smluv. Probíhající správní řízení bylo komplikováno odstoupením jednatele společnosti Finnex Praha z funkce. Od konce loňského roku ve společnosti není statutární orgán, který by byl oprávněn za společnost jednat. Komise zahájila v květnu tohoto roku správní řízení s mateřskou společností Finnexu Praha, se společností Bohemia Invest Group, ve věci udělení předchozího souhlasu s výkonem činnosti osoby fakticky řídící činnost obchodníka s cennými papíry. Rozhodnutí Komise o udělení souhlasu se jmenováním nového jednatele Finnexu Praha nabylo právní moci. Mezitím však odstoupili členové představenstva společnosti Bohemia Invest Group, takže od července letošního roku není statutární orgán ani v této mateřské společnosti. Komise na případu spolupracuje s policií, která 31. 8. 2001 zajistila veškerou dokumentaci v sídle společnosti.

V Praze dne 9. listopadu 2001
Radka Procházková
tisková mluvčí

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů