Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu - slovenská koruna, zlotý a forint

Přehled devizového trhu - slovenská koruna, zlotý a forint

27.10.2006 9:30
Autor: 

Slovenská koruna opäť prelomila ďalšie bariéry a zaznamenala nový rekord. Domácu menu podporili londýnski špekulanti, ktorí ďalej nalievajú kapitál do strednej Európy. Nový rekord je EUR/SKK 36,255, avšak koruna krátko pred záverom mierne korigovala tesne pod hranicu EUR/SKK 36,30. Korunu podporilo aj nočné rozhodnutie Fedu a jeho následný kometár. Navyše, NBP a ČNB tento týždeň ponechali sadzby nezmenené a NBS indikovala, že je stále pripravená zdvíhať úroky. Takže rozširujúci sa úrokový diferenciál by opäť nahral do karát korunovým býkom. Zdá sa, že koruna má našliapnuté do konca mesiaca zdolať hranicu EUR/SKK 36,00. PPI by nemalo mať na trh vplyv. Dopoludnia čakáme posilnenie a popoludní mierne vyberanie ziskov.

Polský zlotý včera spolu s regiónem (kromě české koruny) posílil. Pro polskou měnu hrál také růst cen domácích dluhopisů iniciovaný prohlášením jedné z kandidátů na post guvernéra centrální banky U.Grzelonské, podle níž v nejbližších šesti měsících nebude třeba zvyšovat sazby. Kurz EUR/PLN pak po ranních 3,8880 končil na 3,8640. Dnes nebudou zveřejněna žádná významná čísla. Posilování středoevropských měn včetně zlotého by ale již mohlo i přes příznivý vývoj ekonomiky lákat k vybírání zisku.

Méně jestřábí komentáře představitelů Fedu pomohly forintu ve čtvrtek k dalšímu posílení. Forint hned ráno prorazil poměrně silnou technickou bariéru na hladině 262,0 EUR/HUF a dostal se až k hodnotám těsně nad 260 EUR/HUF.
Dnes je domácí ekonomický kalendář opět prázdný. Domníváme se, že před víkendem budou investoři uzavírat pozice a forint by mohl své včerejší zisky mírně korigovat. Pokud se ale forintu podaří prorazit hladinu 260 EUR/HUF, což není náš scénář, další technickou bariéru vidíme na 259 EUR/HUF.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2025
13:02OpenAI, která stojí za ChatGPT, letos čeká ztrojnásobení tržeb
12:54RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:43ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Členové představenstva ČEZ potvrzeni ve funkci
11:37Akcie automobilek padají v reakci na americká cla. Ohrožení výroby, zdražení aut, zní od firem i analytiků
10:45Bernstein: Americké akcie, které mohou přečkat makroekonomickou bouři bez poskvrnky
9:09Rozbřesk: ČNB nemění sazby ani “konzervativní” rétoriku
8:57Evropské trhy dnes srazí nová Trumpova cla. Skupina Colt s rekordními tržbami, výhled a dělení zisku ale mohou zklamat  
8:07COLT CZ Group dosáhla rekordních tržeb, výhled pro letošek a snížení dividendy ve prospěch zpětného odkupu mohou zklamat  
7:36Trump oznámil cla 25 procent na dovoz všech aut do USA
6:01Morgan Stanley: Uvolnění ESG pravidel by mohlo vlít do obranného sektoru až 119 miliard dolarů
26.03.2025
21:03Americké akcie opět oslabily  
17:12Globální akciová rotace snižuje dvojím efektem globální valuace. Kam se dostaly?
16:44Patria Finance má dle žebříčku Finparáda nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR
16:43Reevesová kvůli slabému růstu ekonomiky škrtá výdaje za 14 miliard liber. Výprodej technologických společností se po pauze opět rozjíždí  
15:48Brusel schválil Křetínského skupině EPH ovládnutí Slovenských elektráren
15:45Britská vláda snížila odhad růstu ekonomiky o polovinu na jedno procento
14:42ČNB nechala základní úrokovou sazbu beze změny, do budoucna jsou podle Michla otevřené všechny možnosti
13:55EP Infrastructure, a.s.: Výsledky skupiny EP Infrastructure za rok 2024
13:34Colt CZ preview: Zbrojařská společnost bude ve čtvrtek 27.3. reportovat své celoroční výsledky  
11:54Majetek v podílových fondech stoupl loni o 257 miliard na 1,197 bilionu Kč

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - Celk. počet žádostí o dávky v nezam.
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.