Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Akcie ČEZ při vysokém objemu obchodů propadly pod 890 Kč

20.2.2007 18:48

Pražská burza končila úterní seanci s více než 1procentní ztrátou. Trh jako celek čelil vlivu negativního vývoje na zahraničních trzích, avšak největší roli dnes sehrály obavy investorů z umístění části vládního podílu v ČEZ na burze. Akcie ČEZ v posledních dnech ztrácely kvůli negativnímu vývoji cen elektřiny a emisních povolenek v Evropě, dnes pak nervozitu ještě více podnítil ministr Říman svým komentářem k variantám prodeje 6 procentního podílu v ČEZu.

U titulu jsme byli svědky výprodejů po proražení úrovně 900 Kč a ještě větší nervozita přišla poté, co akcie neudržela úroveň 890 Kč. Denní minimum bylo dosaženo na úrovni 878 Kč, závěrečný kurz pak byl ustanoven na 886,5 Kč, což v mezidenní bilanci představuje pokles o 2,7 %. Zobchodovaný objem u akcií ČEZ přitom přesáhl částku 2,2 mld. Kč., což představovalo více než polovinu celkového objemu obchodů v segmentu SPAD.

Většina ostatních blue chips ztratila 1-1,5 %, akcie Philips Morris ČR více méně jen stagnovaly, kladnou bilanci pak uhájily jen akcie ECM a KB. Akcie ECM těžily z dnešního „nákupního“ doporučení od Erste Bank s cílovou cenou přes 1914 Kč. V úvodu středeční seance trh zřejmě zkoriguje část dnešních ztrát v relaci k optimismu, který převládá v úvodních hodinách obchodování v USA.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
  • je docela dobře možné, že za propadem kurzu stály triky našich melodymakers
    21.2.2007 8:18

    konkrétně pak jednoho!
    Vážení patriovci
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data