Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spořicí účet – dobře uložené peníze

Spořicí účet – dobře uložené peníze

3.5.2007 9:00
Autor: 

Máte volné finanční prostředky a přemýšlíte, jak s nimi co nejvýhodněji naložit? Držet větší částky na běžném účtu není výhodné, protože nabízejí jen minimální (někdy dokonce žádné) úročení. Navíc si banky za vedení účtu a s ním spojené služby a transakce účtují poplatky, které většinou v součtu výrazně výnos z úroků převýší. Peníze vám tak z účtu mizí, místo aby se zhodnocovaly.
Často využívaným produktem jsou termínované vklady. U nich je úrok vyšší než v případě běžných účtů, nevýhodou je však menší flexibilita – vybírat peníze můžete až po uplynutí předem dohodnuté doby. Předčasný výběr je zatížen vysokou smluvní pokutou, která obvykle „spolkne“ připsané úroky a někdy i část vkladu.
Vhodnou alternativou, která kombinuje dobré stránky obou výše zmíněných produktů, je spořicí účet. Ten spojuje flexibilitu běžného konta s výnosností termínovaného vkladu. Zakládá se na dobu neurčitou a lze na něj kdykoliv vkládat další prostředky. Je to tedy vhodný doplněk k běžnému účtu, ze kterého můžete v případě většího zůstatku vždy peníze převést na spořicí účet. Co se týče úrokových sazeb a podmínek výběrů ze spořicího účtu, nabídky jednotlivých finančních ústavů se liší.

Srovnání spořicích účtů
Následující tabulka srovnává výnosnost vybraných spořicích účtů nabízených na českém trhu. Počítá se zhodnocení za dobu 30 dní při vkladu 50 000 Kč. 

Spořicí účty

Banka

Název účtu

Počet dní úročení

Vklad (Kč)

Sazba

Zhodnocení (Kč)

ING

ING Konto

30

50.000

2,00%

82,2

Raiffeisenbank

Včelička (pro děti)

30

50.000

1,50%

61,6

Komerční banka

Sporoúčet

30

50.000

1,02%

41,9

ČSOB

Spořicí účet

30

50.000

0,95%

39,0

Česká spořitelna

Nový vkladový účet

30

50.000

0,85%

34,9

Raiffeisenbank

Kompletkonto,
Zlaté konto

30

50.000

0,50%

20,5

Poštovní spořitelna

Spořicí účet

30

50.000

0,50%

20,5

Raiffeisenbank

Efektkonto

30

50.000

0,45%

18,5

(Sazby platné k 10. 5. 2007)

Nejlepší zhodnocení z vybraných spořicích účtů nabízí ING Konto. Jaké jsou jeho další podstatné vlastnosti?

ING Konto
ING Konto je spořicí účet v českých korunách, který umožňuje bez rizika zhodnotit volné finanční prostředky. Vedení i obsluha účtu je zdarma. Vložené peníze nejsou zatíženy žádnými poplatky, a zhodnotí se proto každá koruna. Prostředky na ING Kontu nejsou vázané a lze je kdykoliv bez výpovědní lhůty převést na běžný účet.
Důležitým faktorem při výběru finanční instituce a produktu je bezpečnost vkladů. ING patří mezi největší a nejsilnější finanční skupiny na světě, a svým klientům tak nabízí velmi stabilní zázemí. Peníze uložené na ING Kontu jsou pojištěny ve 100% rozsahu do výše ekvivalentu 20 000 EUR. Zabezpečení vkladů je navíc zvýšeno tím, že převod ze spořicího účtu lze uskutečnit pouze na jeden až tři klientem předdefinované účty.

Výhodou ING Konta je i rychlost a jednoduchost. Vkládat peněžní prostředky na spořicí účet lze bankovním převodem z jakéhokoli korunového účtu vedeného u banky v České republice. Jakoukoli částku je možné z ING Konta kdykoli převést na tři předem zvolené účty. Počet ani objem vkladů a výběrů není omezen, stejně tak není určen minimální zůstatek, a klient tak může na účtu držet částku podle svých aktuálních potřeb.
Účet lze jednoduše ovládat přes internet či telefon, takže své peníze můžete mít neustále pod kontrolou.
ING Konto získalo titul Zlatá koruna 2007 ve stejnojmenné soutěži, ve které jsou každoročně odbornou porotou vybírány nejlepší finanční produkty na českém trhu. V ČR využívá výhod ING Konta v současnosti již více než 50 000 klientů.

Podrobné informace o ING Kontu získáte na
www.ingkonto.cz nebo na telefonní lince 800 159 159. Své ING Konto si z pohodlí svého domova můžete ihned otevřít zde

Komerční prezentace


Váš názor
 • 2,3 > 2,0 % p.a.
  4.5.2007 1:10

  Proč doporučujete přesouvat volné prostředky na ING Konto, když na sběrném účtu Patrie jsou zhodnocovány vyšším úrokem? Asi je to jenom reklama převlečená za článek?
  dm
  •  
   4.5.2007 10:01

   Ano, je to reklama co vypadá jako článek, je pod tím napsáno "komerční prezentace". ... Nemůžete srovnávat jen úroky, přece jenom sběrný účet a spořicí účet je něco jiného, pokud jde o pojištění vkladu nebo i o možnosti použití (trvalé příkazy, inkaso apod.).
   šarlatán
   •  
    4.5.2007 10:48

    Máte pravdu, spořící účet má výhody, sám ING Konto používám pro uložení části peněz, které nechci riskovat na burze ;) Jenže oni ING Konto doporučují na dočasné odložení volných peněz při "negativním vývoji na finančních trzích" - taková reklama na stránkách Patrie, která na sběrném účtu nabízí vyšší úrok a kde jsou peníze okamžitě k dispozici.. mi připadá trošku nepovedená.. - na uložení dalších peněz, které by už na sběrném účtu nekrylo pojištění je ING Konto ideální.. Jinak na ING konto nedám dopustit, jejich úplně nulový seznam poplatků se hned tak nevidí..
    dm
    •  
     4.5.2007 10:54

     Než se do mě někdo pustí za větu "na sběrném účtu jsou peníze okamžitě k dispozici".. mám na mysli pro reinvestování po uklidnění situace na burze.. Na ING Kontu jsou totiž peníze také okamžitě k dispozici, ale na na nákup akcií ;)
     dm
     •  
      5.6.2007 23:36

      a ja se tesil na cca 2.71% od cervna a jak tak koukam u PATRIE to jde niz a niz od zverejneni inzeratu od ING
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university