Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kirk Kerkorian: Od boxu a letadel přes kasina k filmovým studiím během 90 let

Kirk Kerkorian: Od boxu a letadel přes kasina k filmovým studiím během 90 let

06.06.2007 14:58
Autor: David Marek

Dnes se bude v Las Vegas a Beverly Hills slavit. Co mají obě místa společného? Kirka Kerkoriana, který právě dnes slaví své devadesáté narozeniny. Kirk Kerkorian patří k nemnoha lidem této planety, jehož rozhodnutí dokážou změnit svět a rozhýbat trhy.

Vzděláním syna arménských imigrantů je osm tříd základní školy a život. Začínal jako boxer, živil se jako pilot. Investorem se stal v okamžiku, kdy koupil svou první Cessnu. Potom už je jeho život ukázkou amerického snu. Od letadla byl jen krůček k aerolinkám (TransInternational Airlines), s nimiž doletěl do Las Vegas, kde udělal své klíčové životní rozhodnutí, koupil pozemky. Některé pronajal, na jiných postavil hotely, herny a kasina. Herní a hotelový byznys propojil s filmem investicí do studia MGM. Spektrum Kerkorianových aktivit se dále rozšířilo na automobilový průmysl. Předmětem jeho zájmu byla automobilka General Motors a letos byl jedním z uchazečů o Chrysler Group, kterou se rozhodla prodat automobilka Daimler-Chrysler.

Majetek Kirka Kerkoriana činí podle posledního odhadu časopisu Forbes 15 miliard dolarů, tj. 315 miliard korun. Za svůj majetek by si mohl koupit například polovinu společnosti ČEZ.

Arménie je pověstná dlouhověkostí a železným zdravím svého lidu. Kirk Kerkorian, jehož kořeny leží v zemi mezi Černým a Kaspickým mořem, to potvrzuje. Ač letos slaví 90. narozeniny, stále se angažuje v největších obchodech současnosti.


Váš názor
  • Arménie, Arméni, KK
    06.06.2007 15:43

    Děkuji za tuto informaci. Dnes večer jdu s kolegou do hospody a připijeme na zdraví tomuto člověku. Připijeme na zdraví i nádherné zemi a lidem v této zemi. Ne všem se podařilo včas odejít na západ, ikdyž Arménů je více ve světě než v Arménii. Los Angeles nemá nadarmo přezdívku Los Armenios. Ještě jednou - klobouk dolů před Armény, lidmi v Arménii a jejich síle s jakou snášeli a snášejí útlak z vnějšku.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
13:00Manchester United Plc (09/19 Q1)