Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Canon ve 2Q09: Propad provozního zisku o 72 %, pozitivní jen špička trhu s fotoaparáty

Canon ve 2Q09: Propad provozního zisku o 72 %, pozitivní jen špička trhu s fotoaparáty

28.07.2009 10:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Canon (35,53 USD, 1,11%) Inc, japonský výrobce elektroniky, zaznamenal ve 2Q09 meziroční propad provozního zisku o 72 %. Důvodem je především pokles celosvětové poptávky po kopírkách. Provozní zisk společnosti, která je třetím největším výrobcem digitálních fotoaparátů po firmách Sony (17 EUR, -5,19%) a Nikon, klesl ve 2Q na 44,9 mld. JPY z meziročně srovnatelných 160,5 mld. JPY ve 2Q08. Canonu vzrostly prodeje fotoaparátů, ty však nestačily na výrazný propad odvětví s kopírkami a tiskárnami. Pozitivní výsledky zaznamenal Canon navíc jen u prodeje luxusních fotoaparátů. Zbytek sektoru s fotopřístroji provázel také pokles, do tržeb se projevilo výrazné snižování cen digitálních fotoaparátů. Za celý rok 2009 očekává Canon provozní zisk na úrovni 190 mld. JPY.

Čistý zisk ve 2Q09 dosáhl 15,6 mld. JPY z 107,8 mld. JPY ve 2Q08. Tržby Canonu utrpěly meziroční pokles o 28 %. Canon předpokládá, že celoroční zisk dosáhne 110 miliard jenů, což by znamenalo 64% pokles.

Kromě slabého prodeje elektronických výrobků poškodil Canon také silný jen. Firma získává tři čtvrtiny svých tržeb v zahraničí. V prvním pololetí ale silný jen ubral z tržeb Canonu proti loňskému roku 151 miliard jenů.


(Zdroj: Bloomberg, AP, čtk, mediafax)


Váš názor
  •  
    28.07.2009 12:28

    Kde jste vzali, že je Canon až třetí největší výrobce fotoaparátů, zvláště až za Nikonem? Se Sony se dlouho prali o vedení, nejnovější čísla neznám, ale Nikon byl vždy až daleko vzadu. To se samozřejmě netýká trhu zrcadlovek, ale tam je zase daleko vzadu Sony.
Aktuální komentáře
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data