Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Minoritní akcionáři Sazky jednají s investory, Vítek zopakoval, že si Hušák řekl o 200 milionů

Minoritní akcionáři Sazky jednají s investory, Vítek zopakoval, že si Hušák řekl o 200 milionů

02.03.2011 9:46
Autor: mediafax

Minoritní akcionáři loterijní společnosti Sazka a.s. v úterý odpoledne jednali s investory, kteří mají zájem o vstup do firmy jako strategičtí partneři. Uvedl to včera Český rozhlas Radiožurnál ve své reportáži.

Sazka, jako jeden z hlavních zdrojů financování českého sportu, je od 17. ledna v insolvenčním řízení. Insolvenční návrh podala jedna z firem věřitele Radovana Vítka.

Jednání v sídle v České obce sokolské v Tyršově domě se účastní za akcionáře zástupci Sokola, Českého olympijského výboru, Sdružení sportovních svazů ČR, Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR, tělovýchovné organizace Orel, Českého střeleckého svazu, Autoklubu ČR a České asociace Sport pro všechny. Za investory jsou přítomni Radovan Vítek, za společnost Penta Investments Marek Dospiva, za skupinu KKCG Karel Komárek a za firmu E-Invest Martin Ulčák.

Skupina Penta Investments je majitelem konkurenční loterijní společnosti Fortuna a jedná ve shodě s E-Investem, společnost KKCG jedná ve shodě se Synotem Ivo Valenty, dalším konkurentem Sazky.

V pondělí tito investoři vysvětlovali své nabídky výkonnému výboru Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je největším akcionářem Sazky s podílem akcií téměř 68 procent. Vedení ČSTV se pak rozhodlo vyhlásit transparentní veřejnou soutěž a vzalo pod tlakem minoritních akcionářů zpět svou deklarovanou podporu společnostem Penta a E-Invest.

Minoritní akcionáři postupují ve shodě a drží zhruba 32 procent akcií, mohou však zablokovat všechny zásadní změny.

Radovan Vítek, který je největším soukromým věřitelem Sazka a.s., neboť nakoupil pohledávky od bank ve výši zhruba 1,4 miliardy korun a určitý objem dluhopisů, zopakoval podle ČRo Radiožurnál informaci, kterou sdělil na pondělním jednání výkonného výboru ČSTV. Týkala se neúspěchu jednání se Sazkou na přelomu ledna. „Také se mě vyptávali, proč jsme se nedohodli s Martinem Ulčákem na přelomu ledna, když jsme byli skoro dohodnuti. Tak jsem jim řekl detaily, proč jsem se zvedl a odešel od stolu. Byla to žádost ze strany pana Hušáka o 200 milionů korun za to, že mi tu Sazku předá. Bez boje. To jsem odmítl. Nepokrytá žádost,“ řekl Radovan Vítek v pondělí ČRo Radiožurnál. Předseda představenstva a generální ředitel Sazka a.s. Aleš Hušák toto tvrzení odmítl. Radovan Vítek tuto informaci však minoritním akcionářům v Tyršově domě zopakoval.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data