Druhý rostoucí týden v řadě zobchodovaly evropské akcie. Především na bankovní sektor se objevila sada dobrých zpráv. Britská centrální banka BoE zvýšila program nákupu aktiv o 75 mld. GBP. Merkelová se Sarkozym zase začali otevřeně hovořit o plánu rekapitalizace evropských bankovních domů. Dobré zprávy ještě doplnila v závěru týdne americká makrodata z trhu práce. Podle nich došlo k poklesu žádostí o podporu a také k mnohem většímu růstu zaměstnanosti v září, než jaký čekali analytici.
Bankovní sektor si pravděpodobně vybral největší nárůst v týdnu předminulém. Na evropských bankách se tak vystřídali investoři realizující zisky a nově nakupující. Odvětví v rámci Stoxx 600 rostlo o 1,7 %. Belgicko-francouzská banka šla proti trendu a z obav před bankrotem ji investoři poslali o 42 % níže. Až podle nedělní zprávy pomůže belgická vláda nákupem podílu za 4 mld. EUR. Společně s řeckými bankami tak uzavíraly sektor. Silně přes 10 % naopak rostly Bank of Ireland, Groep a .
Naopak na rostoucí ceny komodit reagovali komoditní producenti. Index S&P GSCI, který v sobě zahrnuje rovnou 24 komodit, rostl za minulý týden o 2,1 %. Evropské odvětví těžařů se vyhouplo dokonce o 6,8 %. V čele stála společnost , producent mědi v Chile, která vyskočila o 15 %, nejvíce od února 2009. rostlo o 9,5 % a , největší těžař, o 10,9 %. Cena ropy vzrostla za týden o 4,8 % na 83 USD za barel. Ropný sektor tak rostl po taktovkou italské ENI, která zpevnila o 10 %. Západoevropské indexy ovládnu francouzský CAC , který posílil o 3,8 %, hlavně díky tamním bankám. FTSE přidal 3,4 % a DAX 3,2 % proti závěru z konce předešlého týdne.