Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MBO od mistrů MBO

MBO od mistrů MBO

14.11.2011 10:48
Autor: Petr Kováč

Barclays, druhá největší banka ve Velké Británii, se dohodla na prodeji svých Private Equity aktivit. Jedná se o management buy out (MBO) a do budoucna se Barclays Private Equity (BPE) bude jmenovat Equistone Partners Europe. BPE byla zaměřena na podporu managementů v management buy out, a proto je zajímavé, že samotný posktytovatel se vydal stejným směrem. Barclays Private Equity od roku 1996 stála za 214 transakcemi, při kterých bylo zainvestováno více než 5,3 miliardy eur.

Equistone Partners převezmou transakcí management nad třemi fondy BPE, ve kterých bude dále skupina Barclays investovat – společně s celou řadou dalších mezinárodních investorů.

Hodnota BPE byla stanovena na 71,7 milionů USD a celá transakce zapadá do snahy komerčních bank posílit pomocí prodejů aktiv vlastní kapitál a taktéž se oprostit od operací s vyšším rizikovým profilem. Stejným směrem se vedle Barclays vydaly například banky Royal Bank of Scotland (22,5 GBp, 0,18%), Credit Agricole (4,92 EUR, 0,39%) nebo Citigroup (29,33 USD, 2,44%), které se poohlížely po možnosti odprodat svoje private equity aktivity v minulosti. Asi nemusíme příliš věštit, když budeme očekávat, že v budoucnu budou komerční banky také řešit i oddělení aktivit investičního bankovnictví. Zaváděná extenzivní regulace finančních institucí totiž ještě více komplikuje soužití těchto dvou kultur – tedy investičního a komerčního bankovnictví. Nejbližší doba ukáže, zda je taková úvaha opodstatněná.

K transkaci BPE není známo příliš detailů, přestože jednání trvala více než rok. Přesto se dá předpokládat, že Equistone Partners Europe bude dál pokračovat v dosavadní strategii a vyhledávat investiční příležitosti v rozsahu 50 milionů až 300 milionů eur prostřednictvím 35 profesionálů v kancelářích ve Francii, Německu, Švýcarsku a Velké Británii.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  •  
    14.11.2011 17:09

    Díky za upozornění. Zrovna jsme se jinde bavili o GSA (1933). Uvidíme, jestli jeho nové zavedení projde ;-)
    Kalka.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
ARM Holdings PLC (09/16 Q3)
16:00USA - Prodeje nových domů