Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cohen (Goldman Sachs): Čeká nás těžká první polovina 2012, pak začne být lépe. Dlouhodobě long akcie a komodity

Cohen (Goldman Sachs): Čeká nás těžká první polovina 2012, pak začne být lépe. Dlouhodobě long akcie a komodity

06.12.2011 11:13, aktualizováno: 6.12. 12:14

Aktualizováno

První polovina příštího roku „bude obtížná“, a to jak v Evropě tak ve Spojených státech. Ve druhém pololetí se situace začne zlepšovat, uvedla vedoucí investiční analytička Goldman Sachs Abby Joseph Cohen. „Stále je před námi mnoho problémů, které je třeba vyřešit. Jakkoli si myslíme, že v roce 2012 nenastane globální recese, z pohledu mnoha měřítek se několik evropských zemí v recesi již nachází,“ řekla analytička.

Akcie zůstanou „podhodnocené, dokud nedojde k obnovení důvěry“, uvedla Abby J. Cohen, která na nízké valuace upozorňovala již minulý měsíc. Dlouhodobým investorům doporučuje zaměřit se na akcie a komodity v očekávání, že úrokové sazby půjdou s největší pravděpodobností vzhůru, ať už se tak stane za pár čtvrtletí nebo za rok. „Valuace jsou již vcelku atraktivní, ceny akcií se upravují vzhledem k nepříznivému výhledu pro ekonomiku i růst zisků,“ dodává.
 

Poslední rok byl náročným obdobím pro investiční fondy, z nichž 70 až 80 procent zaostalo za svými ročními cíli, upozornila analytička s tím, že valuační rozdíly mezi jednotlivými sektory, tituly i trhy se tak rozšiřují, čímž „vzniká dobrá investiční příležitost pro pozorné investory“.

Cohen již dříve poukazovala na to, že poslední měsíce trápila investory vysoká volatilita panující na trzích. Neměli bychom se tak podle ní zaměřovat na očekávanou výši akciových indexů do konce roku, ale na delší období - jeden rok až 18 měsíců. „Dobrou hodnotu” nabízejí například energetické firmy, protože ceny komodit a zejména energií si povedou lépe, až se zlepší situace v globální ekonomice.

Analytička, kterou lze zařadit do skupiny dlouhodobých „bullish“ investorů, očekává, že ve Spojených státech dojde k utahování fiskálních politik. Není však zatím rozhodnuta, zda bude v následujících dvou dekádách směřovat většinu svých investic právě do USA. „To záleží na politicích, zda využijí našich silných stránek a dále je zúročí,“ podotkla s tím, že má na mysli především vzdělání.

(Zdroj: CNBC, Bloomberg)


Váš názor
  • Dlouhodobě long akcie
    06.12.2011 15:16

    Dlouhodobě - stále dobré veľa nervou a peňazí. Long short podľa podmienok.
    Open_mind
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data