Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX uhájil mírný zisk, Goldman Sachs sází na dividendu KB i růst Erste. TWX podporuje CETV

PX uhájil mírný zisk, Goldman Sachs sází na dividendu KB i růst Erste. TWX podporuje CETV

19.06.2012 16:57
Autor: Josef Kohout

Pražská burza si během úterní seance připsala 0,6% zisk a index PX tak zakončil poblíž 890bodové úrovně.

S umírněným ziskem končí obchodování obě banky, tedy Erste Bank i Komerční banka. Erste hájila ceny u 360 za akcii, Komerční banka se pak pokoušela, nakonec pro dnešek marně, zdolat hranici 3 500 za akcii. Nová sektorová analýza Goldman Sachs pro banky v regionu střední a východní Evropy přitom oba tituly vidí podstatně výše.

Region CEE je dle GS neoprávněně pod tlakem obav z dluhové krize, valuace jsou staženy k historickým minimům a dokonce v několika případech pod book value. Český bankovní trh hodnotí GS jako velmi stabilní a atraktivní, rakouské banky pak na mimořádně nízkých valuacích vůči očekávané ziskovosti (cca 6násobek očekávané letošní ziskovosti vůči 9,1násobku v západní Evropě).

Akcie Komerční banky považuje Goldman Sachs za jedinečnou přímou sázku na zdravý a atraktivní český bankovní sektor (při Erste i ČSOB ovládaných zahraničními matkami) a po jednorázovém vlivu řecké expozice a řešení Tier 2 dluhu čeká růst dividendy a výplatního poměru. Doporučení zvýšila Goldman Sachs na „koupit“ z „neutral“, cílovou cenu na 5 650 z rovných 5 tisíc korun za akcii, což znamená 62% růstový potenciál titulu. Erste Bank je pak nadále sázkou GS v rámci celého CEE regionu a zůstává na conviction buy seznamu „vyvolených titulů“ doporučovaných k nákupu. Akcie Erste se musely smířit s mírným snížením cílové ceny na 30 EUR z 31 EUR, tedy v přepočtu 767 , doporučení na titulu ale zůstává nákupní a růstový potenciál dosahuje očima analytiků GS přes 110 procent.

ČNB dnes zveřejnila výsledky zátěžových testů, podle nichž je tuzemský bankovní sektor jako celek nadále odolný vůči případnému nepříznivému vývoji. V takovém případě by ale některé instituce utrpěly ztráty, které by si vyžádal kapitálovou injekci 32,5 mld. . Hlavní rizika pro finanční sektor přitom vycházejí z možného výraznějšího propadu ekonomické aktivity kvůli prohloubení krizového stavu v eurozóně. 


 
Menší zisk si připsali i zástupci energetického sektoru. ČEZ se posunul k 735 , podobně NWR drželo ceny u 101 .

Mediální skupina CETV dnes ve zprávě regulátorovi oznámila, že v rámci oznámené transakce vydala 15. června celkem 2 milionů akcií ve prospěch RSL Capital LLC a 9 901 260 kusů akcií ve prospěch Time Warner Media Holdings při ceně 7,51 USD/akcie. Time Warner touto transakcí navýšil svůj podíl z 34,4 procenta na rovných 40 procent. Jak již bylo oznámeno dříve, celý výnos z privátní emise akcií (asi 89 mil. USD) půjde na splacení úvěrových linek. CETV dále oznámila, že v rámci opčního programu rozdělila mezi členy managementu práva na bezplatné získání 315 tisíc akcií v následujících 4 letech (čtvrtinu objemu každý rok).

Aktivita zůstává i nadále podprůměrná, když celkový objem obchodů dosáhl 0,649 miliardy korun při průměru posledního roku 0,971 mld. .


Čtěte více:

Zátěžové testy ČNB: Banky jsou nadále odolné. Extrémně negativní scénář by znamenal nutnou injekci 32,5 mld. Kč
19.06.2012 10:17
Český bankovní sektor jako celek je podle výsledků zátěžových testů, k...
Time Warner navýšil podíl v CETV na 40 % díky nově vydaným akciím; vedení firmy si rozdá 315 tisíc akcií
19.06.2012 11:13
Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV) má ještě si...
GS k bankám v CEE: Ziskové ve špatných časech, „rakety“ při zlepšení. KB dividendovou ryze českou sázkou, Erste top pick regionu
19.06.2012 12:02
Více než kterýkoli jiný sektor jsou právě banky ovlivněny domácím ekon...

Váš názor
 • horké zprávy
  19.06.2012 17:23

  17:14 Euro posiluje vůči dolaru nad hladinu 1,27 USD/EUR až na 1,2707, je nejsilnější za poslední měsíc____________________________________________ to není pravda!!!!!!! Včera to bylo nad 1,2740 to se asi dotyčný črtala nepodíval moc zpět:-(
  chicko
  • Re: horké zprávy
   19.06.2012 17:34

   No na pobaveni to byla supr sms :)
   sazkar
   •  
    19.06.2012 18:01

    jenže ono jde o to, že aspon tyto zprávy by měly být skutečné, a ne nějaký blábol, jako je to mu ve většině článků:-(
    chicko
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data