Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecko hledá všechny cesty ke snížení dluhu. Vytipovalo 40 ostrovů, které by mohlo pronajmout

Řecko hledá všechny cesty ke snížení dluhu. Vytipovalo 40 ostrovů, které by mohlo pronajmout

12.09.2012 15:22
Autor: ČTK

Řecko vytipovalo na 40 neobydlených ostrovů a ostrůvků, které by mohlo až na 50 let pronajmout. Vláda chce tímto způsobem snížit zadlužení a naklonit si zahraniční věřitele, kteří váhají, zda Řecku uvolnit další část slíbené finanční pomoci. Pronájem organizuje státní rozvojový fond. 

"Určili jsme lokality, které mají dobrý terén, jsou blízko k pevnině a zároveň nepředstavují žádné ohrožení národní bezpečnosti," podotkl zástupce fondu, jehož na svých internetových stránkách citovala agentura Bloomberg. "Legislativa nám teď nedovoluje přímo je prodat a my to ani nemáme v úmyslu," dodal. 

Fond má za úkol získat do roku 2020 z prodeje státního majetku zhruba 50 miliard eur (asi 1,2 bilionu Kč). Řecko totiž musí splnit podmínky, k nimž se zavázalo výměnou za přijetí zahraniční pomoci. Ta celkem dosahuje kolem 240 miliard eur (asi 5,9 bilionu Kč). 

Řecko mělo už v červnu získat další část pomoci, věřitelé ale její uvolnění zatím odkládají. Tým inspektorů složený ze zástupců Mezinárodního měnového fondu (MMF), Evropské centrální banky (ECB) a Evropské komise teď bude muset rozhodnout, zda je Řecko schopno dohnat skluz v plnění závazků, a dostat tak další část pomoci. 

Na seznamu ostrovů určených k pronájmu jsou pásy země o velikosti od 500.000 do tří milionů čtverečních metrů. Jde o místa, která lze využít na luxusní turistická centra a pronajmout na 30 až 50 let. Fond zkoumal 562 z celkových asi 6000 ostrovů a ostrůvků, které patří Řecku.


Váš názor
  • No
    12.09.2012 15:34

    kúpim pozemok na rhodese, platím greckym dlhopisom v eurach
    Open_mind
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university