Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Majoritní vlastník AAA Auto A.J. Denny o probíhajícím odkupu akcií a delistingu v online rozhovoru – již zítra!

Majoritní vlastník AAA Auto A.J. Denny o probíhajícím odkupu akcií a delistingu v online rozhovoru – již zítra!

22.5.2013 14:40

Zakladatel AAA Auto Anthony James Denny na konci srpna loňského roku, jako majitel více než 77 % akcií společnosti, uvedl, že hodlá svůj kontrolní většinový podíl prodat, a to nikoli prostřednictvím burzy. V prosinci Denny prodej podílu holandské společnosti AAA Auto Group N.V., jejíž akcie jsou kotovány na Burze cenných papírů Praha a Burze cenných papírů Budapešť, kvůli situaci na trzích formálně pozastavil, a to na dobu neurčitou. V únoru letošního roku skupina oznámila záměr stažení všech svých akcií z obchodování na obou burzách a na valné hromadě akcionářů konané 29. března byl tento plán schválen. Z akcionářské struktury přitom bylo zřejmé, že souhlas samotného zakladatele a majoritního vlastníka bude ke schválení dostačující.

Stažení z burz se týká celkem 17.757.875 kmenových akcií na jméno o jmenovité hodnotě 0,10 eura a podle vyjádření společnosti má být krokem ke zjednodušení procesu prodeje většinového podílu zakladatele Dennyho. Strategičtí investoři účastnící se předběžných jednání o prodeji totiž dle AAA Auto preferují investice do soukromých společností. Před vyřazením z obchodování nabídla firma akcionářům odkup jejich akcií za cenu 23,30 za kus, pro akcionáře obchodující na maďarské burze BSE na 275,173 forintu za akcii.

Akcionáři mají možnost prodat akcie na BCPP a na BSE prostřednictvím volného trhu, v ČR také v rámci transakcí OTC. Poslední den odkupu z pražské a budapešťské burzy je pro oba trhy totožný s posledním obchodovacím dnem, tedy 3. července v Praze a 28. června v Budapešti. Akcie by měly být vyřazeny z obchodování na BCPP i BSE dne 4. července 2013.
 

DennyOdkup akcií byl zahájen 8. dubna, společnost registrovala dle generální ředitelky Topolové v prvních dnech bezproblémový průběh a „výjimečně vysoký zájem“. Jak probíhá odkup dále? Z čeho je financován? Jaký je dosavadní výsledek jednání se strategickými investory o prodeji podílu? Jaké se rýsují plány společnosti pod křídly nového vlastníka? Na tyto a další otázky se můžete zeptat přímo většinového akcionáře AAA Auto, A.J. Dennyho! Online rozhovor se uskuteční ve čtvrtek od 11 hodin na Patria.cz, otázky ale budete moci jako obvykle pokládat již od rána.


Váš názor
  • zkušenosti
    23.5.2013 8:18

    pan Denny má celkem rozsáhlé zkušenosti, zajímalo by mě, jak z odstupu vnímá proměny českého podnikatelského prostředí
    Ivoš
  • odkup
    22.5.2013 15:12

    je zajímavé, že zrovna ted rozhovor, když o "nic" nejde. Žadné výsledky, žádné strategocké změny ve firmě. Že by měl Denny problém s odkupem ?!
    miki1
    • Re: odkup
      22.5.2013 18:38

      Copak neznáš strategii nechvalně proslulé firmy AAA? Klient - oškubat, podvést, okrást, ošidit... takhle se přece funguje v jejich bazarech. A jaký pán - takový krám.
      Jesse
  •  
    22.5.2013 14:56

    na na tohle se tesim. To budou keci.
    sazkar
  •  
    22.5.2013 14:45

    Jůůůůů. zítra se bude vyprávět pohádka!!! Paráda!!! Už se nemůžu dočkat...
    PF2013
    • Docela se těším
      22.5.2013 18:01

      Určitě mám v rukávu pár věcí, na co chci zeptat:) JInak pana Dennyho vidím snad poprvé v nějakém rozhovoru, může to být zajímavé. Zeptal bych se na začátky jeho byznysu a co hodál potom dělat :-)
      M. Brůna
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data