Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zdravotnický holding FutureLife se spojuje se společností Gennet

Zdravotnický holding FutureLife se spojuje se společností Gennet

2.12.2014 18:27
Autor: Pavel Daniel

Majitelé společností GENNET, s.r.o. a FutureLife a.s. se dohodli na propojení svých aktivit, které by mělo vést ke zlepšení poskytovaných služeb pro klienty obou zdravotnických skupin. Transakce bude dle očekávání vypořádána po jejím schválení Úřadem na ochranu hospodářské soutěže v prvním čtvrtletí příštího roku. Po dokončení transakce se GENNET stane součástí holdingu FutureLife a současní vlastníci GENNETu se stanou akcionáři holdingu a budou se dále podílet na jeho rozvoji. Zdravotnický holding FutureLife většinově vlastní investiční fond Hartenberg Holding, ve kterém má podíl Andrej Babiš a Jozef Janov.

GENNET, založen v roce 1996, je předním poskytovatelem komplexní péče v lékařské genetice, fetální medicíně a asistované reprodukci v České republice. GENNET provozuje dvě kliniky v Praze, jednu v Liberci a jednu v Londýně. Ve finančním roce 2013 dosáhl GENNET tržeb přibližně 360 milionů korun. „Holding FutureLife, který se podařilo v tak krátké době vybudovat panu Janovovi, má obrovský potenciál a navíc sdružuje naše dlouholeté spolupracovníky a kolegy s vynikající odborností. Spolupráce s tak silným partnerem dává GENNETu možnost realizovat velké projekty v lékařské genetice a další zahraniční expanzi“, uvedl Matěj Stejskal, jednatel GENNETu.

„Po spojení s GENNETem dosáhl FutureLife podoby, ke které jsme celý rok směřovali. Jako leader v genetice ve střední Evropě GENNET výborně doplňuje zdravotnická zařízení, které FutureLife doposud vlastnil. Jsme také rádi, že londýnská klinika City Fertility Center, která je součastí transakce, dodá FutureLifu západoevropský rozměr“, uvedl Jozef Janov, spolumajitel Hartenbergu. Akvizicí GENNETu tak FutureLife pokračuje v expanzi v oblasti asistované reprodukce a umělého oplodňování.

V letošním roce již koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a dvě kliniky Iscare na Slovensku, firmy Reprofit International a GynCentrum, které provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny. Na podzim dále ohlásil akvizici Sanusu, poskytovatele asistované reprodukce a specialistu na estetickou chirurgii, gynekologii a urologii, a také společnosti Vidia Diagnostika, poskytovatele laboratorních služeb. Celkový roční obrat FutureLifu spolu s GENNETem tak dosáhne výši cca 1,4 miliardy korun.

Patria Corporate Finance, a.s. působila jako finanční poradce vlastníků společnosti GENNET. Právní kancelář PRK Partners poskytovala právní poradenství prodávajícímu. Ernst & Young působil jako finanční a daňový poradce pro kupujícího. Advokátní kancelář Mikuláš a partneři figurovala jako právní poradce kupujícího.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data