Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TPSA: Výsledky za 2Q07 zaostaly za očekáváním

TPSA: Výsledky za 2Q07 zaostaly za očekáváním

31.07.2007 11:15
Autor: KBC/Patria

Celkové tržby společnosti TPSA ve 2Q07 dosáhly 4,5 mld. PLN, meziročně -3 %, což odpovídá naším odhadům. Tržby z pevných linek meziročně klesly o 12 % na 1,9 mld. PLN, což částečně kompenzoval 9% meziroční růst mobilního segmentu na 1,8 mld. PLN. Tržby za první polovinu roku dosáhly 8,9 mld. PLN, meziročně -3 % na základně 12% poklesu pevných linek, což kompenzoval 9% růst mobilních tržeb. Pokles segmentu pevných linek odpovídá našim očekáváním zejména s ohledem na velkou konkurenci a regulační změny odrážející se v zavedení mobilních ukončovacích poplatků, snížení tarifů u velkoobchodního pronájmu linek a liberalizaci bitstreamového přístupu. Nárůst mobilního segmentu o 9 % táhl zejména 15% růst hlasových služeb a nárůst zákaznické základny o zhruba 535 tisíc v první polovině roku na 13,1 mil. zákazníků

EBIT ve 2Q07 dosáhl 688 mil. PLN, meziročně -13,1 %, což je pod předchozími projekcemi managementu a pod konsensem trhu i naší prognózou o 22,2 %. To je důsledek vytvoření rizikových rezerv.

Čistý zisk ve 2Q07 meziročně klesl na 495 mil. PLN, tj. pod konsensem i naším odhadem na základě menšího příspěvku tržeb a 4% nárůstu provozních výdajů.

Celkově se domníváme, že výsledky odráží těžké časy, které v TPSA pokračují, když společnost bojuje s ochranou svého toku tržeb. Pozornost se bude soustředit na projekce managementu ohledně vlivu posledních deregulačních opatření na tržby a marže společnosti. Trh bude také sledovat strategii nového generálního ředitele a to jak se mu podaří kompenzovat dlouhodobý dopad nové struktury trhu a pracovat na lepších vztazích s regulátorem.

Management ponechal projekce na rok 2007 beze změny s výjimkou tržeb, které by měly být podobné jako v první polovině roku a za celý rok by tak měly klesnout o 2,8 %. Co se týká dlouhodobého výhledu, management prohlásil, že bude pracovat na vývoji nových inovativních produktů a služeb, které zajistí vysokou návratnost investic a bude zároveň podnikat na neregulovaných trzích (média). Management také plánuje zaměřit se na křížové prodejní aktivity a hodlá zdvojnásobit počet zákazníků „triple play“ do roku 2010. TPSA chce dosáhnout provozních úspor 10 % z nákladové základny do roku 2010 a zároveň chce optimalizovat svoje kapitálové výdaje. 

Celou analýzu v pdf si mohou klienti Investor Plus, Patria Plus stáhnout v záložce Akcie - Výzkum - Analýzy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
easyJet PLC (09/19 Q4)
Home Depot Inc/The (10/19 Q3, Bef-mkt)
Kohl's Corp (10/19 Q3, Bef-mkt)
TransDigm Group Inc (09/19 Q4, Bef-mkt)
12:45Medtronic PLC (10/19 Q2)
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Počet nově zahájených staveb